Помітне підвищення попиту на карбамід серед основних країн – імпортерів на початку 2013 року дозволило українським виробникам реалізувати великі обсяги товару. Тому запаси продукту на складах були мінімальними, що дозволило експортерам деякий час не вживати заходів з активізації збуту, знижуючи ціни. На початку 2014 року відбувся скачок цін на карбамід, обумовлений високим попитом в Європі та США. Протягом січня ціна зросла на 10 % до 365-380 дол. США/т, FOB порти Чорного моря. Однак, на початку лютого вартість карбаміду почала знижуватися і до березня досягла позначки 320 дол. США/т, FOB порти Чорного моря.
У «Південному» карбамід дешевшає при низькій торговій активності. Продукт продається малими партіями. Великі партії відвантажуються за укладеними раніше контрактами. У Туреччині є очевидний попит на український продукт, однак зниження курсу ліри до долара США стримує масові закупівлі, при цьому ціна покупців знаходиться на значно нижчому рівні, ніж ціна продавців.
«Всі учасники ринку карбаміду побоюються повторення ситуації, що склалася в 2013 році, коли Китай буквально «обвалив» ринок», – розповідає Костянтин Кинжалов. «Залишається лише розраховувати на погодні умови, які можуть сприяти тому, що Китай направить основні продажі на внутрішній ринок, потоки товару на експорт будуть не такими масовими, як у попередньому році, а найбільший імпортер китайського карбаміду – Індія, буде закуповувати значні обсяги товару. Крім того, сподіваємося, споживачі пам'ятають про проблему якості китайського карбаміду», – додав експерт.