ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 27.11.2013

Україна демонструє зростання експорту зернових, – ДП «Держзовнішінформ»

Стабільно високі експортні ціни і темпи експорту сприяють збереженню поточного рівня внутрішніх цін , а також їх невеликому збільшенню за окремими культурами. Крім того, за рахунок більшого обсягу експортованого товару, частина трейдерів може дозволити знизити маржу свого прибутку і збільшити закупівельні ціни у випадку гострої необхідності закупівлі великої партії товару.

Найбільш активною в торговому відношенні культурою залишається кукурудза. За останніми даними, темпи тижневих відвантажень цієї культури досягли 800 тис. тонн, що є рекордним показником . Основними покупцями є Південна Корея, Іспанія та Японія.

На українському ринку продуктів переробки зернових триває зміцнення відпускних цін, яке спровоковано збільшенням вартості пшениці за останні місяці. Одні компанії збільшили ціни реалізації ще два-три тижні тому, інші – нещодавно, зважаючи на наявність порівняно великих обсягів сировини, яку було закуплено ще на початку сезону за нижчими цінами.

«Надалі дана тенденція, швидше за все, збережеться, оскільки перспектив зниження цін на пшеницю до весни практично немає, плюс наближається період новорічних свят, коли попит на продукцію з борошна сезонно збільшується», – коментує цінові показники ринку зерна Олександр Одосій . «Що стосується експорту, то зафіксовані обсяги є одними з найвищих у порівнянні з минулими роками: за перші 20 днів листопада з України було відвантажено на експорт близько 2 млн т кукурудзи , до 0,5 млн т пшениці , а також близько 100 тис. т ячменю » , – резюмує експерт.