Ринок цукру України неоднозначно відреагував на намір Міністерства аграрної політики і продовольства скасувати мінімальні ціни на цукор і цукровий буряк. Таке рішення Міністерство прийняло в ході наради з виробниками цукру, представниками профільних асоціацій та фахівцями. Більшість аналітиків сходиться на думці, що в довгостроковій перспективі така дерегуляція ринку позитивно позначиться на ньому, але інша їх частина не поділяє цієї думки. Адже через відсутність контролю над закупівельними цінами, вони можуть знизитися до неприйнятного для аграрія рівня, що призведе до збитковості галузі і, відповідно, до скорочення посівних площ під цукровим буряком.
На думку експертів, найближчим часом скасування мінімальних цін на ринку не відіб'ється, тому що ціни і без цього практично вдвічі вище. За оперативними даними, на цьому тижні вітчизняні оптові компанії пропонували свою продукцію по 8,1-8,3 тис. грн за тонну при офіційно встановленій мінімальній ціні на рівні 4,3 тис. грн/т.
«Український ринок цукру продовжує зміцнюватися. З одного боку на ринку відчувається дефіцит товару, з іншого боку, роздрібні торговці використовують загальне зміцнення всіх товарних ринків і піднімають свої ціни», – розповів начальник відділу АПК ДП «Держзовнішінформ» Олександр Одосій. «Аргументів цьому багато: високий курс долара і євро, напружена політична та економічна ситуація в країні, високий попит на товари першої необхідності і т.д.», – додав експерт.
Згідно з даними моніторингу цін, проведеного Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, станом на 11 березня 2014 року середні споживчі ціни на цукор в країні збільшилися до 8,69 грн/кг, що на 0,51 грн або 6,2 % більше в порівнянні з 28 лютим. Згідно з даними відомства, найвища ціна на цукор встановилася в Луганській області і склала 9,94 грн/кг, що на 13,2 % більше ніж 28 лютого. При цьому в Києві вартість солодкого продукту була найнижчою – 7,93 грн/кг (приріст 3,0 %).