Тренд на зниження, спричинений китайським коронавірусом набирає обертів. Вартість нафти на світовому ринку на початку лютого з легкістю перетнула психологічну відмітку в 55 Дол. США/бар та станом на 4 лютого торгувалась близько 54 Дол. США/бар.
У січні Китай оголосив про зіткнення з новим вірусом і в боротьбі з ним почав закривати багатомільйонні міста на карантин, що в свою чергу означає повну зупинку міського транспорту та роботу підприємств. Сполучення з цими містами також повністю припинено. Багато країн світу евакуюють своїх громадян з Китаю та зупиняють авіаційне сполучення з країною. Такі потужні гіганти як Apple, Honda Motor, Toyota, Starbucks, McDonalds оголосили про тимчасове припинення роботи на території Китаю. Всі туристичні агенції Китаю також призупинили роботу. Hyundai до кінця тижня зупинить своїх заводи в Північній Кореї через відсутність комплектуючих, які отримував з Китаю. Подібні проблеми найвірогідніше виникнуть у багатьох компаній в різних частинах світу.
Китай – найбільший в світі імпортер нафти. Всі вище перелічені фактори спричинили скорочення споживання нафти в Китаї на 20%, а це близько 3 млн/бар/добу. В умовах і без того профіциту нафти на світовому ринку, додатковий надлишок в 3 млн. бар просто рушить ціни вниз.
Наразі і Відні ОПЕК+ екстрено зібрались для обговорення поточної ситуації та можливого рішення щодо додаткового скорочення обсягів видобутку нафти на 0,8-1 млн. бар/добу.
Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.
Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82