Великі ідеї для вашого бізнесу
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 02.12.2013

Вартість українського карбаміду поступово зростає, – ДП «Держзовнішінформ»

Загальний об’єм експорту вітчизняного карбаміду за 9 місяців 2013 року склав близько 2200 тис. тонн, що приблизно на 17 % нижче у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Зниження об’ємів експорту карбаміду, перш за все, обумовлене значним дисбалансом попиту та пропозиції на світовому ринку, який спровокував Китай, поставляючи мільйони тонн дешевого карбаміду на експорт, витісняючи демпінговими методами виробників з країн СНД, Близького сходу та Північної Африки. При цьому слід зазначити, що якість китайського продукту залишає бажати кращого.

Але з початку листопада негативна ситуація, що склалась на світовому ринку карбаміду, поступово почала демонструвати ознаки поліпшення. За листопад ціни на карбамід виросли майже на всіх світових торгових майданчиках завдяки підвищенню сезонного попиту зі сторони країн Латинської Америки.

«Незадовільна якість китайського продукту переорієнтувала покупців на російський та український карбамід. Вітчизняний карбамід за останній місяць, у порівнянні з жовтнем, подорожчав майже на 5%, зараз ціна спостерігається на рівні 310-315 дол. США/т FOB Південний», – розповіла експерт ДП «Держзовнішінформ».