Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 25.07.2014

Вартість української аміачної селітри в другій половині липня збільшилася на 17% до 4100 грн/т – ДП «Держзовнішінформ»

«Внаслідок за зміною та продовженням антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію походження РФ, вітчизняні виробники аміачної селітри в другій половині липня значно підвищили її вартість до 4100 грн/т. Це на 17% вище ціни першої половини місяця і на 60% вище ціни аналогічного періоду минулого року.

Якщо на початку літа основними покупцями нітрату амонію виступали малі аграрії, які купували складської товар невеликими партіями, то в середині літа основні закупівлі проводять великі агрохолдинги і трейдери. Останні, не відстаючи від виробників, також підвищили ціни і пропонують товар за 4100-4200 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом. Вітчизняний продукт в даний час проводиться на черкаському «Азоті» і його частка на ринку України буде поступово збільшуватися після запуску «Рівнеазоту». Імпортери неодмінно будуть шукати альтернативу російської аміачної селітрі і можуть знайти її в дешевому товарі з Середньої Азії. Вартість транспортування з цих країн досить висока, однак вона компенсується відсутністю антидемпінгового мита» –  прокоментував ситуацію Костянтин Кінжалів.

«Крім того, в Україні зареєстровані близькі до аміачної селітрі за змістом основної діючої речовини (до 33% азоту) продукти виробництва Кірово-Чепецького хімічного комбінату – азотосульфат і азотофосфат. Однак, ці товари будуть продаватися в дуже малих обсягах, так як вітчизняні аграрії традиційно віддають перевагу саме аміачну селітру. Один з найбільших імпортерів російських азотних добрив планує ввезти в країну велику партію вапняно-аміачної селітри. Цей продукт вітчизняного та російського виробництва можна придбати за 3200-3450 грн/т, СРТ станція замовника при поставках залізничним транспортом» – додав експерт.