ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 10.04.2014

Виробники підвищили ціни на міндобрива, – ДП «Держзовнішінформ»

У перший тиждень квітня 2014 року по відношенню до останнього тижня березня виробники підвищили ціни на деякі азотні добрива на внутрішньому ринку: вартість аміачної селітри підвищилася на 3 % до 3500 грн/т, мішок (завод), аміак на 15 % до 6050 грн/т, – повідомляється в бюлетені «Товарний монітор».

«Підвищення вартості азотних добрив на внутрішньому ринку України має декілька причин. При девальвації гривні виникає дисбаланс між цінами на внутрішньому ринку і котируваннями на світовому. Виробники прагнуть привести ціни на українському ринку у відповідність зі світовими, підвищуючи їх. Вартість карбаміду на світовому ринку протягом березня знизилася на 6 %, однак зниження курсу гривні за той же період склало приблизно 9 %. У той же час, ціни на аміак зросли на 11 %. Зміна курсу національної валюти, світових котирувань і надалі впливатиме на ціноутворення на внутрішньому ринку України», – прокоментував ситуацію на ринку мінеральних добрив Костянтин Кинжалов.

«Весняний сезон внесення добрив підходить до завершення, попит на азотні добрива поступово знижується і традиційно почне відновлюватися тільки восени. Аграрії досить запаслися азотними добривами, тому ймовірність виникнення дефіциту найближчим часом мінімальна. Через девальвацію національної валюти імпортні поставки в Україну скоротилися, однак, при високій вартості українських продуктів на внутрішньому ринку, імпортні азотні добрива, частка яких на ринку України щороку зростає, будуть конкурентоспроможними. В даний час підвищується попит на комплексні добрива, переважна більшість яких в Україні – це імпорт, частка якого складає в середньому 70-80%, а їх вартість на внутрішньому ринку в першу чергу залежить від курсу гривні», – додав експерт.