Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 18.12.2013

Закупівельні ціни на металобрухт зросли на 8-12%, – ДП «Держзовнішінформ»

З настанням зимового періоду ситуація на українському внутрішньому ринку сталевого металобрухту ускладнюється. Сезонне скорочення заготівлі металобрухту, з урахуванням активної фази накопичення металургами сировини для зимового періоду, традиційно спричиняє зростання цін. В даний момент закупівельні ціни зросли на 8-12% і становлять в середньому 2500 грн/т.

Характерною тенденцією останніх місяців для українського ринку металобрухту є суттєве зростання імпорту. Так, в жовтні та листопаді обсяги імпорту металобрухту становили близько 20 тис. т щомісяця, що приблизно на 20% вище аналогічних показників минулого року. При цьому в грудні обсяги імпорту очікуються на рівні 30 тис. т.

«Що ж до експорту, то в першому півріччі поточного року експортних відвантажень металобрухту фактично не було. Тільки починаючи з липня українські підприємці розпочали експортувати металобрухт. Пік постачань прийшовся на жовтень, коли було відправлено на експорт близько 62 тис. т. В листопаді обсяги експорту становили 55 тис. т, а в грудні не перевищать 50 тис. т. В цілому за 10 місяців 2013 року було експортовано 185 тис. т брухту, що вдвоє менше показника за минулий рік. Середня експортна ціна становить 345-350 дол.США/т, FOB», – розповідає Олександр Шейко.

Слід зазначити, що цьогорічна ситуація на українському ринку металобрухту є досить нетиповою і свідчить про можливі структурні і організаційні зміни у галузі в 2014 році.