Обери досвід - захисти бізнес!
вул. Загородня, 15
м. Київ, Україна, 03150
0 800 30-50-74
Опубліковано 20.02.2015

Закупівельні ціни на соняшник за тиждень виросли на 8% – ДП «Держзовнішінформ»

«Зважаючи на стрімке падіння курсу національної валюти по відношенню до долара США, темпи зростання вартості вітчизняного товару значно збільшилися. Як і раніше, оператори ринку повідомляють про проблеми із закупівлею сировини для переробки, а деякі – про низьке покриття на березень. Аграрії намагаються максимально притримати запаси товару, чекаючи на справедливу ціну та продовжуючи хеджуватися від можливих ризиків», – ділиться думкою Євген Томашевський.

За даними Державної служби статистики України, станом на 1 лютого 2015 року в аграрних підприємствах зберігалося 2,4 млн тонн соняшнику (-7% порівняно з аналогічною датою минулого року), а у переробників – 1,8 млн тонн (-40% ).

«Ще одним болючим питанням для гравців ринку є очікування введення 10% мита на імпортні товари (включаючи посівний матеріал, вартість якого і без того досягла рекордних відміток), що, звичайно ж, вдарить по бюджету аграріїв. При цьому для більшості фермерських господарств та невеликих сільгоспвиробників зростання цін буде неприйнятним», – прокоментував ситуацію Євген Томашевський.