Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 17.10.2019

Ціни на нафту демонструють слабу волатильність

У першій половині жовтня поточного року вартість нафти на європейському ринку рухалась різнонаправлено у вузькому діапазоні 58-61 Дол. США/бар. серед факторів, що сприяють зниженню вартості нафти, варто відмітити наступне.

Продовжується торгове протистояння між США та Китаєм, в результаті якого 2 найбільші світові економіки зазнають втрат, що не може негативно не сказатись на уповільненні темпів зростання світової економіки. Індекс ділової активності (PMI) в Китаї у вересні поточного року продовжує вже п’ятий місяць поспіль триматись до відмітки в 50 пунктів, що є недоброю ознакою для країни-найбільшого споживача нафти в світі. Індекс ділової активності в промисловості США у вересні знизився до 47,8 пунктів. МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки в результаті торгівельного протистояння США та Китаю до 3% в 2019 р. та до 3,4% у 2020 р.

Лідери світового автопрому констатують серйозне падіння продажів своїх авто у річному виразі: Nissan – на 17,6%, Toyota – 16,5%, Honda – 14,1%.

США продовжує нарощувати обсяги добутку нафти. Наразі – 12,6 млн.бар./добу – що є їх новим рекордним показником. При цьому кількість бурових установок продовжує знижуватись. Тобто це зростання базується на передових технологіях. Експорт нафти з США зріс на 20% та досяг 3,4 млн.бар./добу. Половина цього обсягу експорту направлена в країни ЄС. При цьому варто відмітити, що вартість американської нафти дешевша за brent приблизно на 10 Дол. США, що додатково стимулює європейських покупців.

Новий раунд перемовин між США та Китаєм дав надію на подальший діалог. Додаткові мита США на китайські товари, які мали почати діяти з 15 жовтня поки що в дію не вводяться.

 

Підтримку вартості нафти надають:

Нестабільна ситуація на Близькому Сході та додаткові ризики, що закладають у вартість нафти після нападів на інфраструктуру Saudi Aramco та на нафтові танкери. 14 жовтня знову був скоєний напад на нафтовий танкер. Біля узбережжя Саудівської Аравії був обстріляний танкер Sabiti, що належить іранській компанії.

Звіт ОПЕК щодо скорочення обсягів добутку нафти у вересні на 1,3 млн. бар., через атаки на Saudi Aramco, до 28,83 млн. бар./добу. таким чином, у вересні ОПЕК перевиконала взяті на себе забов`язання по скороченню обсягів добутку нафти на 142%, в той же час, інші країни, що входять в угоду ОПЕК+ перевиконали угоду на 16%.

Заява генсека ОПЕК на конференції Oil&Money в Лондоні щодо можливості прийняття рішення у грудні щодо продовження угоди ОПЕК+.

Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.

Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82.