На початку березня (01-22.03.2022) на європейському ринку спостерігалось продовження зростання цін на нафту та нафтопродукти на фоні введення жорстких санкцій проти РФ за військове вторгнення в Україну. Зростання цін з початку місяця склало 17%, або 17 дол. США/бар. (22.03.2022 р. відносно 28.02.2022 р.).
США, Австралія, Велика Британія заборонили імпорт російської нафти. ЄС все ще розробляє «нафтовий пакет санкцій».
Сейм Литви ухвалив резолюцію щодо ембарго на імпорт енергоресурсів з РФ та інших країн, які здійснюють або підтримують військову агресію проти України.
Найбільший НПЗ Японії Eneos Holdings Inc вирішив відмовитися від російської нафти, старі контракти до квітня, а нові укладати не будуть.
Польські компанії Orlen і Lotos почали купувати норвезький сорт Johan Sverdrup замість Urals. Іспанська Repsol, фінська Neste і шведська Preem у березні отримали північноморські сорти Asgard.
Польський уряд виступає за негайне ембарго на постачання нафти з РФ. НПЗ можуть переходити на інші постачання нафти, як це практикувалося 2019 року, коли російська нафта була забруднена, і її потік довелося зупинити.
Німеччина зробила заяву про намір відмовитись в короткостроковій перспективі від російського вугілля та до кінця поточного року від російської нафти, проте варто відзначити, що з російським газом наразі вони попрощатись не в змозі.
Голова іранської національної компанії заявив про готовність поставити на ринок стільки нафти, скільки завгодно для стабілізації цін на нафту.
Додаткову підтримку цінам на нафту надали дані щодо ракетних ударів єменських хуситів по території Саудівської Аравії, зокрема по складу нафтокомпанії Saudi Aramco у Джизані, а також підприємству з переробки газу до Янбу. Саудівська Аравія вже попередила, що не буде нести відповідальність за перебої з глобальними постачаннями після атак на її нафтові об’єкти з боку проіранських хуситів.