В серпні вартість нафти на європейському ринку в середньому знизилась на 6%, або на 4 дол. США/бар відносно липня та торгувалась в діапазоні 66-74 дол. США/бар.
На початку серпня ціни на нафту на світовому ринку трохи знизились на фоні побоювань щодо зростання кількості заражень на ковід у світі та в Китаї, де в намаганнях зупинити поширення вірусу мільйони людей терміново тестують та садять на самоізоляцію, припинено сполучення громадського транспорту між деякими містами. Через поширення штаму Дельта локдауни ввели Австралія, Таїланд, Індонезія та Філіппіни. Проте прогноз ВОЗ не втішний – на осінь прогнозують суттєвий сплеск захворюваності, тож трейдери побоюються нових локдаунів, а отже і суттєвого зниження попиту на нафту.
Підтримку нафтовим котируванням надає скорочення ОПЕК+ обмежень на видобуток нафти на 400 тис. бар/добу з 1 серпня і надалі кожного місяця в такому ж обсязі до повного виходу з встановлених обмежень, а також напружена ситуація у відносинах між Ізраїлем та Іраном. Білий дім при цьому закликав ОПЕК+ відмовитись від цих змін, щоб не провокувати підвищення цін на нафтопродукти на світовому ринку через і так критичний момент в економіках багатьох держав до кращих часів у відновленні світової економіки.
Наприкінці місяця підтримку цінам на нафту надала інформація про стримання розповсюдження коронавірусної хвороби в Китаї та дані щодо пожежі на нафтовій платформі в Мексиканській затоці. Крім того, у зв’язку з наближенням шторму в Мексиканськфй затоці, енергетичні компанії скоротили видобуток побоюючись удару стихії. Місяць закінчився невтішними наслідками страшного урагану Іда, що призвів до зупинки 9 НПЗ в Луізіані та значних руйнувань в США.