ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.09.2019

Україна серед світових лідерів по запасах залізних руд

За розвіданими запасами залізних руд Україна з часткою 18% від загальносвітових запасів є світовим лідером, а в перерахунку на вміст заліза частка України становить 10,5-11% від світових запасів (входить в п’ятірку).

Про це повідомляє начальник відділу досліджень ринків металургії та машинобудування ДП “Держзовнішінформ” Валерій Студенцов.

В Україні виробляють як агломеровану, так і неагломеровану залізорудну сировину (далі – ЗРС). До першого типу ЗРС відносяться котуни та агломерат, а до другого – концентрат, залізна руда і аглоруда. Основними виробниками котунів в Україні є Полтавський, Північний та Центральний ГЗК. Агломерацією руди займаються переважно металургійні підприємства – ММК ім. Ілліча, АМКР, Запоріжсталь, Дніпровський МК, а також Південний ГЗК. Виробництво агломерату здійснювалося на Алчевському МК і на Єнакіївському МЗ, які розташовані на тимчасово неконтрольованих територіях (НКТ). Виробниками залізорудного концентрату є Полтавський, Південний, Північний, Інгулецький, Новокриворізький та Центральний ГЗК. Видобуток залізної руди проводиться як відкритим (Полтавський, Інгулецький, Центральний, Південний, Північний і Новокриворізький ГЗК), так і підземним способом (Криворізький ЗРК, Запорізький ЗРК, Суха Балка, Рудоуправління ім. Кірова). Собівартість видобутку залізної руди та процентний вміст заліза в руді в обох випадках будуть різними.

Стверджувати, що в Україні переважають бідні руди тільки за вмістом в них заліза, неправильно, тому що китайські гірничорудні компанії працюють з рудами з набагато меншим вмістом заліза. Якщо порівнювати українську сировину за вмістом заліза з бразильською, то порівняння буде не на користь вітчизняних руд. В Україні є родовища з багатими залізними рудами, наприклад, Південно-Білозерське родовище, на базі якого працює Запорізький ЗРК. У найбільшому в Україні Криворізькому залізорудному басейні присутні як бідні, так і багаті руди.

Зростання світових цін на залізну руду в першому півріччі поточного року призвело до збільшення обсягів експорту на 8,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 19,814 тис. тонн. Надходження від експорту ЗРС в розглянутому періоді зросли на 24,5% до 1,713 млрд USD. У 2018 році було експортовано 36,905 млн тонн ЗРС, що на 1,3% нижче показника 2017-го. Тому стверджувати, що заборона торгівлі з 01.03.2017 з підприємствами, що розташовані на НКТ (Алчевський МК, Єнакіївський МЗ та Донецьксталь), призвела до надлишку пропозиції ЗРС на внутрішньому ринку, який був одразу відправлений на експорт, немає підстав.