За результатами січня-вересня 2017 року, експорт українських аграрних та харчових товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 39,8% і становив 4,18 млрд USD.
Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.
При цьому імпорт із європейських країн зріс на 11,7% і склав 1,58 млрд USD.
«Взагалі, збільшення нашого експорту до ринків країн ЄС відбулось в основному за рахунок зростання обсягів постачання таких продуктів як: кукурудза – на 57,4%, насіння свиріпи або ріпаку – на 72,9%, соняшникова олія – на 23%. Окрім того, значно зросло постачання м’яса та харчових субпродуктів птиці, меду, кондитерських виробів, маргаринової продукції та таких цікавих нішевих продуктів як сорго чи насіння льону», – зазначила заступник міністра Ольга Трофімцева.
Вона відмітила, що ключовими імпортерами української сільськогосподарської та харчової продукції серед країн ЄС є Нідерланди з часткою 17,6%, Іспанія – 15,5%, Польща – 12,9%, Італія – 11,9% та Німеччина – 9,9%.
Приємно зазначити, що на ринках ЄС зростає попит на українську готову продукцію. Наприклад, за січень-вересень 2017 року експортовано вершкового масла на 12,6 млн USD, а у той самий період 2016-го ця цифра становила лише на 5 тис. USD менше. Також зросли поставки українського морозива, згущеного молока, крохмалю, кондитерських виробів з цукру тощо», – відмітила Ольга Трофімцева.
Заступник міністра нагадала, що станом на сьогодні вже повністю використані тарифні квоти на низку українських аграрних товарів: цукор, мед, ячмінь, ячмінну крупу і борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, кукурудзу, пшеницю.
«Серед додаткових торговельних преференцій, що набрали чинності з 1 жовтня 2017 року, українські експортери вже повністю використали квоти на мед у розмірі 2500 тонн. На 36,5% використані квоти на оброблені томати, а на 5,9% – квота на ячмінну крупу і борошно. У повному обсязі наразі залишаються не вичерпаними додаткові торговельні преференції на виноградний сік – 500 тонн і овес – 4000 тонн», – резюмувала Трофімцева.