ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 06.02.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

В уряді прогнозують стабільні ціни на продукти найближчими місяцями

 

 Передумов для підвищення цін на продовольство до збору нового врожаю поки що немає.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає кореспондент Укрінформу.

За словами Висоцького, відбулась певна стабілізація цін у попередні два місяці. Наприклад, продукти, які восени різко подорожчали, зокрема яйця, наразі здешевшали. Не спостерігається також різкого подорожчання овочів для борщового набору.

Він пояснив, що на здорожчання восени вплинуло декілька факторів. Перш за все, це було пов’язано з посухою та зменшенням врожаю по багатьох позиціях торік. Водночас зменшення врожаю відобразилось у цінах. Наразі цього впливу немає. Були також певні міжнародні зростання цін на молочні продукти, але зараз цей тренд не спостерігається, і споживачі поступово це відчують.

“На сьогодні, з точки зору аналізу поточних ситуацій, якихось передумов, які б суттєво впливали на ціни до збору нового врожаю, не бачимо. Тому що, знову ж, врожай, який є, він зафіксований та не впливає на зміну”, – зазначив Висоцький.

За його словами, допомагає утримувати ціни на поточному рівні й імпорт товарів, адже можна покрити короткостроковий дефіцит, що дозволяє стабілізувати ситуацію.

Висоцький прогнозує, що в залежності від об’ємів нового врожаю ціни на деякі товари можуть навіть знизитись.

“Якщо врожай буде більшим, не виключаємо можливості зниження цін, навіть у рівному еквіваленті, вже з осені, оскільки весь урожай буде на ринку. Тому, з точки зору перспектив у ці наступні 4-5 місяців, можна дивитись з оптимізмом, з певною ймовірністю коригування в бік зниження цін і збільшення доступності деяких продуктів для споживачів”, – підсумував Висоцький.

 

www.ukrinform.ua

 

Нові штрафи за порушення звітності з трансфертного ціноутворення

 

 

 

З 25 березня 2025 року набувають чинності зміни до Податкового кодексу України щодо нових розмірів окремих штрафів за порушення строків звітності з трансфертного ціноутворення.

На що слід звернути увагу?

– Штраф за неподання повідомлення про участь у міжнародній групі компаній збільшено з 50 до 100 прожиткових мінімумів для працездатної особи станом на 1 січня звітного року. За несвоєчасне подання відповідного повідомлення штраф зменшено зі 100 до 50 ПМ (абзац восьмий пункту 120.6 статті 120 Податкового кодексу України).

– Штраф за несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті про КО (якщо подано уточнюючий звіт) становить 1 ПМ за кожен день затримки. Однак загальна сума штрафу не може перевищувати 300 ПМ або 0,5 % від суми не задекларованих КО, а застосуванню підлягає менше значення (абзац четвертий пункту 120.6 статті 120 Податкового кодексу України).

Важливо: штрафи за результатами перевірок контролюючих органів застосовуються у розмірах, які діють на момент прийняття рішення про їх застосування.

 

tax.gov.ua

 

До відома суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності!

 

Нагадуємо, що з 1 січня 2025 року в Україні поновлено здійснення заходів державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції. Це стосується всіх видів нехарчової продукції, визначених Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

На сьогоднішній день вже є випадки винесення рішень про призупинення митного оформлення нафтопродуктів за результатами перевірки документів та вибіркового обстеження зразків продукції відповідно до ч. 1 ст. 38 цього Закону.

Для уникнення затримок під час митного контролю цієї категорії товарів необхідно дотримуватись вимог щодо обігу палива, визначених п. 5 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив (постанова КМУ від 01.08.2013 № 927).

Так, згідно з Технічним регламентом, перед введенням в обіг паливо повинно мати декларацію відповідності та паспорт якості із нанесеним знаком відповідності. Кожна партія пального, що реалізується на ринку, має супроводжуватися відповідною документацією, яка підтверджує його відповідність стандартам (паспорт якості).

На період воєнного стану та протягом 90 днів після його закінчення в Україні дозволяється ввезення пального з країн Європейського Союзу на підставі іноземного сертифіката відповідності.

Варто зазначити, що дозволяється обіг лише того палива, яке відповідає вимогам регламенту, зокрема стандартам EN 228 (бензин) і EN 590 (дизель). Водночас введення в обіг пального з рф та білорусі, а також продукції компаній, що перебувають під санкціями, заборонений.

 

customs.gov.ua