ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.04.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

Україна отримала 3,5 млрд євро від ЄС у межах програми Ukraine Facility

 

1 квітня Україна отримала черговий транш у розмірі 3,5 млрд євро від ЄС у межах програми Ukraine Facility. Це перший транш фінансової підтримки, який Україна отримала у 2025 році. Він став можливим завдяки виконанню 13 індикаторів, передбачених Планом України на четвертий квартал 2024 року. 

«З отриманих 3,5 млрд євро: 3,1 млрд – пільгові кредити та 400 млн – грантові кошти. Це вагома підтримка з боку наших європейських партнерів і підтвердження правильного курсу реформ. Виділені кошти спрямовуються на покриття державних видатків. Ми й надалі впроваджуватимемо необхідні зміни в рамках програми Ukraine Facility для гармонізації з європейськими стандартами та інтеграції України в економічний простір ЄС», – наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Міністерство економіки України, як національний координатор програми, продовжує забезпечувати моніторинг виконання Плану України та підготовку регулярної звітності для Європейської Комісії.

Довідково:

Ukraine Facility — це програма фінансової підтримки України з боку європейських партнерів, розрахована до 2027 року та передбачає спрямування 50 млрд євро на фінансування державного бюджету та стимулювання інвестицій. У 2024 році в межах ініціативи Ukraine Facility державний бюджет отримав понад 16 млрд євро. Це найбільший обсяг західної підтримки, який склав 40% зовнішнього фінансування країни за 2024 рік.

 

me.gov.ua

 

Ціни на нафту стабілізувалися після падіння

 

Ціни на нафту в середу стабілізувалися на низьких торгах після падіння на попередній сесії через побоювання, що нові тарифи США, оприлюднені о 20:00 GMT, можуть поглибити глобальну торговельну війну, яка може обмежити попит на сиру нафту.

Ф’ючерси Brent здорожчали на 1 цент – до $74,50 за барель на 03:46 GMT після падіння на 0,4% у вівторок. Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate США зросли на 3 центи, до $71,23, після падіння на 0,4%. У понеділок ціни встановилися на максимумі за п’ять тижнів.

Як пише Reuters, у вівторок Білий дім підтвердив, що президент Дональд Трамп запровадить нові тарифи в середу, але не надав подробиць щодо розміру й масштабу торговельних бар’єрів.

«Ціни на нафту зросли майже на 2% у березні, але залишаються стабільними, оскільки ринки чекають ясності щодо універсальних тарифних планів Трампа перед «Днем визволення». Низькі обсяги торгів на ринку нафти вказують на зростання занепокоєння з приводу цих тарифів, попри деякі позитивні сигнали попиту з материкового Китаю», – сказала старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.

Згідно з даними ICE на платформі ціноутворення LSEG, о 03:53 за Гринвічем обсяги торгів Brent становили 8 550 лотів у червні порівняно з 672 617 відкритими лотами за той самий місяць. Протягом кількох тижнів Трамп рекламував 2 квітня як «День визволення», який запровадить нові мита, котрі можуть вразити світову торгову систему. Оголошення Білого дому заплановано на 16:00 за східним часом (20:00 GMT).

«Оголошення (тарифів) може вплинути на ціни як угору, так і вниз, хоча баланс ризику полягає у зниженні, враховуючи, що слабші, ніж очікувалося, тарифні заходи навряд чи призведуть до значного зростання Brent, тоді як сильніші, ніж очікувалося, заходи можуть спровокувати значний розпродаж», — йдеться у записці аналітиків BMI.

Зниження було компенсовано погрозами Трампа запровадити додаткові тарифи на російську нафту, а також посиленням санкцій проти Ірану в понеділок у рамках кампанії «максимального тиску» його адміністрації щодо скорочення його експорту.

«Якщо тарифний тиск виявиться успішним для Трампа й дозволить припинення вогню між росією й Україною, існує сценарій, за яким ці каральні заходи можуть бути короткочасними, з потенційно зростаючими митами на сиру нафту й ведмежими на продукти, — сказав віцепрезидент Rystad Energy із товарних ринків Джанів Шах. — Поки що ціни на нафту залишаються приглушеними, очікуючи офіційної реакції основних країн-імпортерів щодо нещодавно запропонованих тарифів».

Запаси нафти й палива у США створили неоднозначну картину попиту й пропозиції найбільшого у світі виробника й споживача. Запаси сирої нафти у США зросли на 6 млн барелів за тиждень, що закінчився 28 березня, повідомляють джерела з посиланням на Американський інститут нафти.

Водночас запаси бензину впали на 1,6 млн барелів, а запаси дистиляту – на 11 тис. барелів, повідомили джерела. Офіційні дані щодо запасів сирої нафти США від Управління енергетичної інформації має бути оприлюднено пізніше у середу.

 

enkorr.ua

 

За минулий місяць експорт агропродукції зріс на 9,8%

 

У  березні 2025 року Україна експортувала 5,4 млн тонн продукції АПК, що на 9,8% більше аналогічного показника попереднього місяця. Зростання в порівнянні з попереднім місяцем продемонстрували всі групи товарів, але найбільший приріст був у продуктів переробки олійних рослин, а саме макухи й олії, обсяги експорту яких зросли на 42% та 29% відповідно. 

Структура експорту продукції в лютому 2025 року виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 3,6 млн тонн (кукурудза – 66%, пшениця – 31%, ячмінь – 2%). Зростання до показника попереднього місяця: +5%;
  • олійні культури – 433,6 тис. тонн (соя – 85%, ріпак – 7% та соняшник – 6%). Зростання: +4%;
  • рослинні олії – 495,6 тис. тонн (соняшникова олія – 89% та соєва – 11%). Зростання: +29%;
  • макухи після вилучення рослинних олій – 493,5 тис. тонн (соняшникова – 70%, соєва – 30%). Зростання: +11%;
  • інші види агропромислової продукції – 363,2 тис тонн. Зростання: +11%.

www.ucab.ua

 

Перші українськи яблука поставлені на індійський ринок

 

Нещодавно до Республіки Індія прибула перша пробна партія українських яблук.

Міністерство сільського господарства і добробуту фермерів Індії підтвердило успішне завершення інспекційних заходів цієї партії. Індійська сторона високо оцінила якість української продукції та її відповідність встановленим вимогам.

 

 

«Отримали фідбек від нашого партнера – Республіки Індія. А саме позитивно відзначили роль служби за участі Посольства України в Республіці Індія забезпечила дотримання передбачених індійською стороною критеріїв та вимог до відбору, передвідвантажувального зберігання, обробки та транспортування продукції до Індії. Це важливий крок для підтримки економіки держави та українських екпортерів в умовах повномасштабної війни», – підкреслив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.

Держпродспоживслужба спільно із посольствами України та Міністерство закордонних справ України продовжує працювати над розширенням можливостей для наших виробників.

 

dpss.gov.ua