ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.04.2025

ДАЙДЖЕСТ ВАЖЛИВИХ НОВИН

Денис Шмигаль представив переваги інвестування в Україну під час зустрічі з американським бізнесом у Вашингтоні

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із представниками американського бізнесу, під час якої окреслив ключові переваги інвестування в Україну. Захід відбувся 23 квітня у Вашингтоні.

 

«Інвестиції в Україну — це інвестиції в майбутнього члена Європейського Союзу», — зазначив він. Денис Шмигаль підкреслив, що Україна розпочала  перемовини про вступ з ЄС і прагне завершення цього процесу за два роки, паралельно триває інтеграція у Внутрішній ринок ЄС, впроваджуються європейські директиви для синхронізації законодавства.

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна є унікальною можливістю для міжнародного бізнесу: створено виробничий хаб із конкурентною собівартістю для експорту продукції на ринки ЄС і світу та формується масштабний інвестиційний простір для інвестицій у відновлення країни.

Він підкреслив, що Уряд активно працює над створенням сприятливих умов для розвитку виробництва та технологічного бізнесу. Зокрема, відкрито 100 індустріальних парків із регуляторними та податковими пільгами, держава компенсує до 30% вартості великих проектів, а також забезпечуємо страхування ризиків. Окрема увага приділяється технологічним компаніям: унікальний режим Дія.Сіті з найнижчими податками в Європі сприяє розвитку галузі.

«Відбудова України стане найбільшим економічним проектом в Європі за останні покоління. Світовий банк оцінює загальний обсяг потреб на відновлення в понад 500 млрд доларів. А це ринок проектів, які будуть доступні приватному сектору до реалізації», — наголосив Денис Шмигаль та додав, що основними напрямками є житло, енергомережа, дороги, порти, інженерна інфраструктура.

Окремо Прем’єр-міністр підкреслив, що основним ресурсом для відновлення можуть бути заморожені російські активи.

 

 

«На Заході заморожено близько 300 млрд доларів активів рф. Країни G7 вже запустили механізм ERA, який передбачає використання прибутків від заморожених російських активів. Це 50 млрд доларів для України. Другий крок – повна конфіскація російських активів», — зазначив Денис Шмигаль  та додав, що потрібно також  впровадити податок на експорт російських енергоносіїв і сировини, аби покрити ту частину потреб на відновлення, яку не покриють заморожені російські активи.

Прем’єр-міністр подякував компаніям, які продовжують працювати в Україні, і тим, хто зайшов на український ринок. За його словами, торік в Україні з’явилася майже сотня нових компаній зі США, а кількість міжнародних компаній, що вже присутні на українському ринку й планують продовжувати інвестиції попри війну, збільшилась до 70% у 2024 році.

«Вдячні кожному бізнесу, який працює та інвестує в Україну, створює виробництва та робочі місця. Цінуємо внесок кожного у нашу стійкість та розвиток», — підкреслив Денис Шмигаль.

 

kmu.gov.ua

 

Україна і МЕА визначили напрямки співпраці на 2025–2026 роки

 

Уряд України і Міжнародне енергетичне агентство уклали Спільну робочу програму на 2025–2026 роки.

Документ було підписано міністром енергетики України Германом Галущенком та виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіхом Біролем під час зустрічі у Лондоні.

 

 

«Співпраця з Міжнародним енергетичним агентством має важливе значення для України. Ми високо цінуємо експертну підтримку та рекомендації фахівців МЕА, які допомагають відновлювати та реформувати український енергосектор відповідно до принципів енергетичної переходу та зеленої трансформації. Нова робоча програма співпраці дозволить нам поглибити це співробітництво», – зазначив Герман Галущенко.

Спільна робоча програма передбачає надання МЕА підтримки Україні в досягненні цілей посилення енергетичної безпеки, післявоєнного відновлення та реконструкції з одночасними інвестиціями в перехід до «зеленої» енергії та сталого енергетичного майбутнього.

 

 

Зокрема передбачається співпраця за напрямками надання підтримки в реалізації стратегічних документів енергетичного сектору України – впровадження Енергетичної стратегії України до 2050 року та Плану з енергетики та клімату до 2030 року, а також оновлення національних планів і зобов’язань у рамках Паризької угоди.

Також сторони співпрацюватимуть за напрямком енергоефективності та розвитку альтернативної енергетики; відновлення і реконструкції інфраструктури; реформування енергосектору; розвитку ринків біометану, водню, офшорної енергетики та малої генерації; підтримки впровадження ВДЕ.

Передбачається надання МЕА експертної й аналітичної підтримки, організації навчання, обміну досвідом та сприяння участі України в діяльності робочих органів агентства.

 

 

 

Нагадаємо, Україна приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства у липні 2022 року, ставши 11-ю країною-асоційованим членом.

 

www.mev.gov.ua

 

Продажі автомобілів у Європі зросли у березні завдяки EV

 

Продажі нових автомобілів у Європі зросли на 2,8% у березні завдяки двозначним стрибкам у Великобританії й Іспанії, оскільки галузеві дані показали, що збільшення кількості реєстрацій електромобілів за місяць компенсувало падіння бензинових і дизельних автомобілів. Про це повідомляє Reuters.

За даними Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA), продажі повністю електричних автомобілів за місяць зросли на 23,6%.

Борючись за зниження високих витрат на внутрішніх ринках і з конкуренцією з боку Китаю, європейські автовиробники зараз зіткнулися з наслідками 25% мит президента США Дональда Трампа на імпорт автомобілів, що затьмарює перспективи для галузі.

Запроваджені Трампом імпортні податки на китайський імпорт на рівні 145% – і відповідні мита Пекіна – також знизили прогнози глобального зростання, поставивши перед автомобільними компаніями нові ризики.

Березневі продажі в Європейському Союзі, Великобританії та Європейській асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) зросли до 1,42 млн автомобілів після падіння протягом двох місяців, показали дані ACEA.

Реєстрації у Volkswagen і Renault зросли на 10,3% і 13,0% відповідно, тоді як у Stellantis вони впали на 5,9%.

Продажі Tesla впали третій місяць на 28,2% порівняно з минулим роком, а її частка у загальному ринку знизилася до 2% з 2,9% рік тому.

В ЄС загальні продажі автомобілів впали на 0,2% у річному обчисленні, знижуючись третій місяць, навіть якщо реєстрація електричних (BEV), гібридних (HEV і PHEV) автомобілів зросла на 17,1%, 23,9% і 12,4% відповідно.

Електрифіковані транспортні засоби, BEV, HEV або PHEV, разом становили 59,2% реєстрацій легкових автомобілів у березні, порівняно з 49,1% попереднього року.

Серед найбільших ринків ЄС продажі в Іспанії й Італії зросли на 23,2% і 6,3% відповідно, тоді як у Франції й Німеччині – впали на 14,5% і 3,9%.

У Британії кількість реєстрацій зросла на 12,4%.

Експерти ринку кажуть, що зростаючий інтерес до електромобілів у Європі, другому за величиною ринку електромобілів у світі, значною мірою пов’язаний з новими цільовими показниками ЄС щодо викидів і запуском дешевших електричних моделей, хоча ЄС нещодавно запропонував послабити цілі.

 

enkorr.ua