Керівники фіскальної служби України, фахівці митної справи та представники бізнесу обговорили актуальні питання реформування та поточну діяльність української митниці в ході II щорічного Форуму «Митна система України. Виклики та рішення». Захід пройшов за підтримки Державної фіскальної служби України, партнером виступила консалтингова фірма WTS Consulting.
«Реформування митної системи можливо тільки шляхом діалогу бізнесу і влади, митних органів та суб'єктів ЗЕД», – підкреслила заступник директора ДП «Держзовнішінформ» Вікторія Данилець на форумі «Митна система України. Виклики та рішення », що пройшов 22 грудня 2015 в ТПП України. Даний форум, за її словами, і покликаний стати майданчиком для такого діалогу.
Про перші результати реформування Одеської митниці розповіла Юлія Марушевська, начальник Одеської митниці ДФС України. Так, для створення прозорої зони митного контролю та подолання корупції підписано розпорядженням на розмитнення товарів з 30 країн за ціною договору за умови наявності сертифіката походження. Аналогічний механізм працює для сировини, яка імпортується для українських виробників. Вона також поділилася першими успіхами в скороченні перевірок за минулий місяць, коли їх кількість зменшилася з 1724 у січні-жовтні 2015 року до 20 за листопад. Ще одним досягненням Юлії Марушевська, за її словами, став перехід на систему електронних закупівель ProZorro, що дозволило заощадити 30% вартості товарів, які закуповує митниця для своїх потреб.
Учасники Форуму активно включилися в обговорення нової моделі функціонування української митниці на прикладі Одеської митниці. Так, Галина Вдовіна, голова підкомітету з питань вартості та класифікації Громадської ради при ГФС України, першочерговим завданням для митниці виділила необхідність ввести повноцінний митний пост-аудит, при якому кінцева сума сплачених платежів не буде предметом домовленостей між декларантом і митницею, і усуне потенційні корупційні ризики.
Наталія Звагольськая, головний спеціаліст з митного оформлення департаменту з реорганізації функцій транспорту і логістики Corum Source, акцентувала увагу на важливості для бізнесу отримувати практичні роз'яснення положень Митного кодексу, які можуть мати неоднозначні трактування. Так, під час імпортування великогабаритного обладнання компанія зіткнулася з тим, що, незважаючи на прописану в статті 258 можливість розмитнити «без їх пред'явлення органам доходів і зборів», Corum Source несе великі витрати через вимоги завозити на термінал габаритне обладнання.
Питанням правового регулювання взаємовідносин митних органів та суб'єктів ЗЕД була присвячена окрема секція. Іван Шинкаренко, партнер WTS Консалтинг, поділився досвідом і дав практичні поради щодо повернення переплати після скасування рішень про визначення митної вартості в судовому порядку.
Проблема визначення коду, і частково питання вартості може бути вирішена за допомогою уніфікації кодів товарів з кодами Європейського союзу, зазначив Володимир Ратушняк, голова комітету транспортного та митного права Асоціації Адвокатів України. За його словами, важливо також налагодити обмін даними і доступ до європейської базі даних з оформлення експортних декларацій для контролю вартості товару, який експортується в Україну з Європи.
Учасники Форуму також познайомилися з практичними аспектами митного оформлення та декларування товарів: оптимізацією часу процедури митного оформлення для суб'єктів ЗЕД, отримання статусу і алгоритм функціонування.
«Уповноваженого економічного оператора».
Генеральний новинний партнер – Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна»;
– Генеральний медіа-партнер – Ділова газета БІЗНЕС «Бухгалтерія»;
– Офіційний друкований партнер – Ділова газета «Україна Бізнес Ревю»;
– Діловий медіа-партнер – газета «Бізнес»;
– Інформаційно-правовий партнер «ЛІГА: ЗАКОН»;
– Офіційні інформаційні партнери: Діловий інформаційно-новинний портал «Дело.ua2, Інформаційний портал« DSNEWS.UA », Діловий тижневик «Деловая Столица»та Інформаційне агентство «Українські Новини», журнал« Митний брокер».