Мінагрополітики виступає на захист історичного права використовувати назви продукції, яка історично вироблялась в Україні, на міжнародному рівні.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Зазначимо, що за головуванням Тараса Висоцького, першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України, пройшло онлайн засідання робочої групи з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства. Під час обговорення були розглянуті питання щодо використання географічного зазначення «Коньяк», перегляд ставки акцизного податку на ігристі вина, розширення виноградних зон України та про умови видачі сертифікатів VI-1.
«Галузі виноградарства та виноробства є важливими для економіки України, перш за все, з точки зору створення додаткових робочих місць, формування продукції з доданою вартістю, та можливості презентації бренду України через експорт якісної продукції на міжнародні ринки», — розповідає Висоцький.
Окрім членів робочої групи до обговорення долучилися представники Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».
«Міністерство продовжить підтримку галузі виноградарства та виноробства, в тому числі на міжнародному рівні, в частині захисту історичного права використовувати назву продукції, яка історично вироблялись в Україні», — підкреслив заступник міністра.
Крім того, під час онлайн зустрічі учасники обговорили інструменти стимулювання збільшення виробництва продукції та позитивний економічний ефект, в тому числі збільшення надходження податків, таких як ПДФО від заробітної плати. Також зазначили необхідність застосування більш ліберального європейського підходу до нарахування акцизу на ігристі вина та медові напої.
«Представники Мінагрополітики надали чіткі роз’яснення щодо процедури сертифікації продукції з метою виходу на міжнародні ринки. Наступне засідання пройде 14 вересня 2021 року», — підсумували у міністерстві.