Міжнародні резерви України за підсумками червня сягнули майже $39 млрд, що є рекордним показником за всю історію незалежної України, повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.
“Такий рівень резервів підсилює спроможність НБУ й надалі підтримувати курсову стабільність”, – написав він у фейсбуці.
Голова Нацбанку уточнив, що в червні на рахунки уряду надійшло: $1,6 млрд від ЄС, $1,2 млрд від США, $69,1 млн – від Світового банку і $15 млн – від уряду Фінляндії.
Пишний нагадав, що в червні Україна успішно пройшла перший перегляд програми розширеного фінансування EFF із Міжнародним валютним фондом і на початку липня отримала другий транш за програмою $886 млн.
“За підсумком надходження від міжнародних партнерів залишалися істотно більшими, ніж обсяги інтервенцій НБУ з продажу валюти та боргових виплат країни в іноземній валюті”, – підсумував голова Нацбанку.
За даними на сайті регулятора, міжнародні резерви на 1 липня становили $38 млрд 995,5 млн, збільшившись за червень на 4,5%. До цього історичним рекордом для них було $38 млрд 351,7 млн 1 травня 2011 року.
Як повідомлялося, НБУ в червні скоротив інтервенції для підтримки фіксованого курсу гривні до $1,798 млрд із $1,928 млрд у травні.
У зв’язку зі значним надходженням зовнішнього фінансування міжнародні резерви України зросли за травень на 4%, або на $1,358 млрд, – до $37 млрд 311,3 млн.
ua.interfax.com.ua