ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.07.2020

Розширення державної підтримки з розвитку органічного виробництва – пріоритет Мінекономіки

Про це заявив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на інформаційному вебінарі «Стратегія «Від ферми до виделки» та перспективи розвитку органічного сільського господарства в Україні».

За його словами: «Розвиток органічного ринку залишається пріоритетом аграрної політики України, тому для нас важливо дотримуватись спільного вектора розвитку з Європейським Союзом у цьому питанні. Наразі у міністерстві продовжується законотворча робота з метою нарощування виробництва та експорту органічної продукції, а також підвищення поінформованості споживачів про органічну продукцію. Ще одним кроком до стимулювання розвитку цієї галузі стане розширення державної підтримки розвитку органічного виробництва та закріплення відповідних напрямів з 2021 року».

Також він додав, що державна підтримка органічної галузі на 2021-2023 роки передбачає компенсацію витрат фермерам за сертифікацію органічного виробництва, дотації на 1 га сільськогосподарських угідь, здешевлення удвічі витрат за придбання дозволених для використання ЗЗР та добрив.

Присутні обговорили пріоритети стратегії ЄС «Від ферми до виделки», яка розроблена в рамках Європейського зеленого курсу (Green Deal). Зокрема, стратегія передбачає до 2030 року у ЄС удвічі зменшити загальне використання хімічних та небезпечних пестицидів, на 20% зменшити використання добрив, а також збільшити площі під органічним виробництвом із 8% до 25%.

Крім того, учасники розглянули результати експорту з України органічної продукції за минулий рік. Нагадаємо, за підсумками 2019 року Україна посіла 1 місце в Європі та 2 місце у світі (зі 123 країн) за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Такі розрахунки оприлюднені у щорічному звіті Європейської Комісії «Імпорт органічних агропродовольчих товарів в ЄС: ключові зміни в 2019 році».