Щороку День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня. Традицію започаткували у 2006 році студенти Чернівецького університету.
Третій четвер засновники акції обраний не випадково, вони переконані, що свято вишиванки має відзначатися саме у будній день, а не у вихідний. Таким чином наголошуючи, що вишита сорочка – органічна складова життя та культури українців.
Сьогодні свято вишиванки символізує національну єдність. Традиція вдягати вишиванки у третій четвер травня набула популярності серед українців в всьому світі – від Сіднею до Ванкувера.
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Вишита сорочка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом.
«За 12 років День вишиванки еволюціонував із невеликої студентської акції у глобальну міжнародну платформу позиціювання та іміджування Україні у світі. Тому цього року ми вирішили озвучити вже цілком органічне гасло: «День вишиванки – День України у світі». Адже відзначення відбуватимуться у понад 70 країнах світу», – зазначила голова оргкомітету «Всесвітнього дня вишиванки» Леся Воронюк.