ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 20.01.2021

Створення ринку капіталу — один із ключових кроків для будівництва успішної України

Створення сприятливих умов для функціонування фінансового ринку капіталів — це один із ключових кроків для будівництва успішної України. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 20 січня.

Прем’єр-міністр відзначив, що ринок капіталу — це те, що вирізняє успішні країни, тому його створення є одним із пріоритетів Уряду.

«Створення ринку капіталу означатиме також і додаткові фінансові інструменти для внутрішнього та зовнішнього інвестора», — сказав очільник Уряду.

Під час засідання Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв представив проект меморандуму між Урядом України, USAID і Європейським банком реконструкції та розвитку щодо створення Українського міжнародного фінансового центру.

Прем’єр-міністр доручив Міністерству закордонних справ, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції спільно з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку опрацювати меморандум в найкоротші терміни та внести його на розгляд Кабінету Міністрів.

Серед перспективних інструментів залучення інвестицій, за словами Дениса Шмигаля, також є механізм державно-приватного партнерства. Кабінет Міністрів на засіданні підтримав законопроект щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, зокрема концесійних договорів.

«Законопроектом пропонується забезпечити державному партнеру право брати довгострокові зобов’язання для виконання договорів, що здійснюються на умовах державно-приватного партнерства, а також створення державного фонду підготовки проектів державно-приватного партнерства», — зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду підкреслив, що документ вдосконалює процедури взаємодії між державою і приватним партнером та робить їх більш комфортними й зрозумілими для інвестора. Попередня робота з удосконалення нормативної бази, за його словами, вже дозволила Україні залучити майже 4 млрд грн інвестицій від перших концесійних договорів.

Крім того, Уряд схвалив законопроект, яким пропонується запровадити в Україні систему оцінки впливу іноземних інвестицій на національну безпеку види. Зокрема, будуть визначені діяльності, що мають стратегічне значення для нацбезпеки, порядок здійснення оцінки впливу іноземних інвестицій у підприємства у стратегічній сфері.

«Питання інвестиційної привабливості країни та залучення іноземного капіталу — одне з пріоритетних в рамках нашої урядової стратегії. Тим не менш, державні інтереси — на першому місці, тому Уряд має їх відстоювати в процесі залучення приватного капіталу», — наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що інвестиції мають приносити користь та відповідати національним інтересам держави.

Джерело: Урядовий портал.