ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 26.11.2021

Світові ціни на каву злетіли до 10-річного максимуму: що чекає на Україну

Причинами зростання цін стали небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії.

Станом на середину листопада світові ціни на каву встановили 10-річний рекорд у зв’язку з чим роздрібні ціни на каву також підуть вгору.

Причинами зростання цін стали небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії, а також багаторазово подорожчала логістика. Про це йдеться в матеріалі UBR.ua.

За словами директора компанії Foundation Cofee Roasters Тимура Козонова за 2020-2021 роки вартість міжнародної доставки подорожчала в 9 разів.

У зв’язку з чим очікувати підвищення вартості кави варто вже найближчими днями.

“Якщо раніше ціна за контейнер становила 2 тис. доларів, то зараз – 18 тисяч. Це призводить до сильного подорожчання продукту поверх злетівшої біржової ціни”, – зазначив він.

Козонов прогнозує, що кав’ярні почнуть підвищувати ціни вже в листопаді-січні.

“Зелена кава виросла в ціні більш ніж у два рази, але в собівартість обсмаженої включені також зарплати, податки, амортизація, комунальні витрати, прибуток й т.ін. тобто обсмажена кава подорожчає на 15-30%. Так само справи йдуть і з чашкою”, – резюмував Козонов.

У листопаді 2019 року світові ціни на каву зросли відразу на чверть. Кава подорожчала на тлі скорочення виробництва в Латинській Америці.

 

www.unian.ua