В Україні ціни на кукурудзу з доставкою до портів Чорного моря протягом тижня залишалися стабільними на ріні 6550-6600 грн/т або 150-152 $/т, хоча попит з боку Китаю зменшується, а пропозиція аргентинського зерна збільшується, тоді як сезонне скорочення пропозицій від виробників в період посівних робіт підтримує закупівельні ціни.
Експорт кукурудзи за 1-8 квітня склав 961 тис. тонн (479 тис. тонн за цей період торік), а загалом у сезоні сягнув 19,72 млн тонніз прогнозованих USDA 24,5 млн тонн, що на 15,9% поступається торішнім темпам. Нагадаємо, що у 2022/2023 МР прогноз складав 27,12 млн тонн.
На біржі в Чикаго котирування на кукурудзу зростали на прогнозах скорочення площ сівби у США, але останніми днями знизилися в очікуванні нового звіту USDA, де можуть бути відкориговані прогнози виробництва для Бразилії та Аргентини.
Вчора травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 1% до 169,8 $/т (+1% за тиждень, -2,5% за місяць) на тлі зниження цін на нафту та в очікуванні збільшення запасів кукурудзи у США.
За даними Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE), в Аргентині станом на 5 квітня з 11,1% площ зібрано 7,36 тис. тонн кукурудзи з середньою урожайністю 9,26 т/га, що є високим показником для початкової стадії збирання. Водночас протягом тижня кількість посівів кукурудзи в доброму або відмінному стані зменшилася з 22 до 17%, в нормальному – з 53% до 51%, тоді як в поганому або дуже поганому виросла з 25% до 32%. Експерти біржі знизили прогноз урожаю кукурудзи в країні на 4,5 до 52 млн тонн, тоді як USDA у березні оцінював його у 56 млн тонн.
В Бразилії в основних регіонах вирощування кукурудзи другого урожаю панує сприятлива погода, і навіть у штаті Парана пройшли дощі. Аналітики вважають, що USDA знизить прогноз урожаю кукурудзи на 1,4 млн тонн у порівнянні з березневою оцінкою у 122 млн тонн, проте прогноз можуть відкоригувати вже ближче до завершення збирання, оскільки вчасно проведена сівба та періодичні опади сприяють розвитку посівів.
За даними NASS, у США на 5 квітня кукурудзою засіяно 3% запланованих площ (2% в середньому за 5 років), а тепла погода та прогнози опадів дозволять прискорити сівбу наступного тижня.
Завдяки сприятливій погоді фермери можуть засіяти кукурудзою більші площі, ніж прогнозує USDA, що знову посилить тиск на котирування.
graintrade.com.ua