Про це повідомляє Укрінформ посилаючись на дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Ціна травневих ф’ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures збільшилася на 0,29 USD (0,44%) – до 66,60 USD за барель. Вартість ф’ючерсу на WTI на квітень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) підвищилася на 0,21 USD (0,37%) – до 57,43 USD за барель.
За підсумками лютого ціна найближчого контракту на північноморську нафту підскочила на 6,7%, на північноамериканську – на 6,4%. З грудневих мінімумів нафта додала вже більш як третину завдяки заходам ОПЕК + з обмеження видобутку.
Трейдери відзначають відновлення балансу попиту і пропозиції на ринках нафти на даний момент.
Експорт венесуельської нафти впав на 40 відсотків до приблизно 920.000 барелів на добу з тих пір, як США 28 січня запровадили санкції проти Каракаса.
Водночас результати проведеного Рейтер опитування, оприлюднені в четвер, показали, що аналітики чекають послаблення світового попиту на паливо в поточному році на тлі сповільнення економічного зростання.
“Слабкість економіки … запобігатиме експоненціальному зростанню нафтових ф’ючерсів на тлі існуючого знижувального тиску на глобальний попит на нафту”, – сказав Бенджамін Лу, сировинний аналітик Phillip Futures.
Станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 66,94 долараUSD за барель. На відкритті Brent торгувалася по 66,40 USD за барель, що на 9 центів вище рівня закриття торгів (66,31 USD).