ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 03.06.2022

Україна може експортувати близько 1 млн тонн соняшника — прогноз

Рекордний експорт за підсумками всього сезону може сягнути 1 млн тонн, але зможе лише частково знизити запаси соняшника та з урахуванням непоганого врожаю-2022, потенційно Україна зможе наступного року поставити на світовий ринок традиційний для неї товар — соняшникову олію обсягом не менше ніж протягом останніх декілька сезонів.

Таку думку висловила аналітик олійного ринку в компанії «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

За її словами, блокування портів змусило логістику пристосовуватися, переорієнтуватися, домовлятися на міждержавному рівні, відкривати нові коридори, застосовувати всі заходи, які дали результати вже у квітні поточного року, коли показники експорту пішли вгору.

Світлана Купрєєва додає, що відвантаження соняшнику у квітні поточного року перевищили 110 тис. тонн —  максимум з початку сезону та рекорд для квітня місяця. Водночас експорт соняшника (вересень-квітень) — один із найвищих показників за останні десять сезонів.

«‎Традиційно Україна спеціалізується на експорті олії, маючи великі потужності, достатній урожай, високу частку переробки (98-99% урожаю) в умовах дії мита на експорт соняшнику (10%). Цей тренд спостерігався до війни, зараз, навіть незважаючи на мито, експорт соняшнику перевищує експорт олії»‎, — зауважила аналітик олійного ринку.

 

latifundist.com