ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 21.11.2023

Україна цього тижня хоче провести переговори з Польщею та ЄС щодо розблокування кордону

Київ сподівається провести цього тижня переговори з Польщею та Європейською комісією стосовно блокування польськими далекобійниками українських вантажівок на кордоні.

Про це передає Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Цього тижня ми сподіваємося провести переговори в тристоронньому форматі, – заявив по телебаченню в понеділок торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, блокування може вплинути на критично важливі поставки енергоресурсів для України.

Найбільшою мірою це стосується скрапленого газу, меншою – бензину й дизельного пального, сказав посадовець, додавши, що також постраждав імпорт з країн Балтії, а не лише з Польщі.

Він назвав це «передкризовою ситуацією».

За його словами, Київ готовий обговорити додаткові правила для поліпшення роботи як українських, так і польських далекобійників.

Минулого тижня Україна і Польща провели переговори стосовно блокування, але обидві сторони повідомили про відсутність прогресу. У неділю українська влада заявила, що на польському боці кордону застрягло близько 3 тис. вантажівок, зокрема з паливом та гуманітарною допомогою.

Як повідомляв Укрінформ, блокування розпочалося з 6 листопада біля трьох найбільших пунктів пропуску Корчова – Краківець, Гребенне – Рава-Руська, Дорогуськ – Ягодин.

Серед вимог до уряду Польщі – повернення практики дозволів для українських перевізників; посилення для іноземців правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту); неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо її фінансова діяльність відбувається не на території ЄС; створення окремої черги для автомобілів на номерах країн ЄС; створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур, отримання доступу до української системи «Шлях».

За даними Міністерства інфраструктури України, в середньому щомісяця через 8 контрольно-пропускних пунктів українсько-польський кордон перетинають 40 – 50 тис. вантажівок, що удвічі більше, ніж до війни.

 

www.ukrinform.ua