Україна в період з 2026 по 2030 рік зможе виробляти близько 112 млн тонн й експортувати понад 80 млн тонн зернових та олійних.
Про це під час «Зернового клубу УЗА» розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.
Президент УЗА констатував: в Україні зростає виробництво зерна. Зокрема, якщо у 2021 році в Україні було зібрано 42 млн тонн збіжжя, то у 2023-му – 81 млн тонн.
«За ці роки експорт суттєво зріс. Якщо у 20-ї роки ми експортували близько 10 млн тонн на рік, то термінал однієї компанії здатен перевалити близько 1 млн тонн зерна на місяць», – додав Микола Горбачьов.
За його словами, у цьому сезоні прогнозується виробництво близько 22 млн тонн пшениці. Ураховуючи, що внутрішнє споживання становить близько 3 млн тонн продовольчої пшениці й близько 3-4 млн тонн фуражної, Україна може експортувати близько 16 млн тонн зерна.
«Ми очікуємо урожай кукурудзи на рівні 29 млн тонн й експорт на рівні 20 млн тонн. Врожай соняшника – близько 14 млн й експорт на рівні 600 тис. тонн. На сьогодні вже експортовано близько 200 тис. тонн», – зазначив Микола Горбачьов.
Він уточнив, що темпи експорту соняшника знижуються через те, що українські переробники пропонують виробникам конкурентні ціни порівняно з попереднім сезоном.
До того ж в Україні був гарний урожай сої та ріпаку.
«Загалом експорт зернових та олійних у цьому році становитиме близько 50 млн тонн без урахування продуктів переробки. Якби не війна, виробництво зерна в нас становило б не менше 100 млн тонн. Проте завдяки технологічному підйому ми зможемо вирощувати у період з 2026 по 2030 рік більше, ніж 112 млн тонн зернових та олійних й експортувати понад 80 млн тонн», – додав Микола Горбачьов.
agrotimes.ua