ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.05.2023

Українські металурги у квітні збільшили випуск прокату на 12,2% м./м.

Виплавка сталі за місяць зросла на 8,9% м./м., а чавуну – на 16,7% м./м.

Металургійні підприємства України за підсумками квітня 2023 року збільшили виробництво прокату на 12,2% в порівнянні з попереднім місяцем – до 487 тис. тонн. Про це свідчать дані ОП «Укрметалургпром».

Виплавка чавуну у квітні 2023-го зросла на 16,7% порівняно з березнем поточного року – до 544 тис. тонн. Виробництво сталі за місяць становило 574 тис. тонн, що на 8,9% більше м./м.

У порівнянні з квітнем 2022 року виробництво прокату за підсумками квітня 2023-го збільшилося на 96,4%, виплавка сталі – на 108%, а чавуну – на 87,6%.

За підсумками січня-квітня 2023 року українські металурги виробили 1,51 млн тонн прокату, що на 56% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. Виплавка сталі та чавуну за 4 місяці скоротилася на 54% р./р. – до 1,81 млн тонн та 1,75 млн тонн відповідно.

Низькі обсяги виробництва українських металургів пов’язані з логістичними проблемами, несприятливою кон’юнктурою світового ринку, а також зі знищенням через бойові дії двох найбільших металургійних підприємств України – «Азовсталі» та ММК ім. Ілліча в Маріуполі.

Після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року єдиним ринком збуту української продукції стала Європа. При цьому доставляти вантажі залізницею складно та дорого. Витрати металургів на відвантаження прокату замовникам зросли щонайменше у 2 рази, а попит на продукцію впав через несприятливу кон’юнктуру ринку.

Через зазначені вище фактори українські підприємства ГМК працюють з низьким рівнем завантаження потужностей і навіть тимчасово зупиняють деякі з них. Крім цього, від жовтня 2022 року РФ обстрілювала державну електроенергетичну інфраструктуру України, що спричиняло проблеми з енергозабезпеченням регіонів та промисловості.

З початку 2023 року ситуація з енергозабезпеченням стабілізувалася. Металургійні підприємства поступово відновлюють потужності та нарощують виробництво відповідно до попиту. Зокрема, «Запоріжсталь» у березні вивела доменну піч №2 з примусової гарячої консервації. Відтепер доменний цех підприємства працює з трьома доменними печами. Для повного відновлення потужностей з виробництва сталі в Україні потрібно розблокування вітчизняних морських портів для продукції ГМК.

За підсумками 2022 року металурги України зменшили виплавку сталі на 70,7% в порівнянні з 2021 роком – до 6,26 млн ​​тонн. Виробництво прокату впало на 72% р./р. – до 5,35 млн тонн, а виплавка чавуну впала на 69,8% р./р. – до 6,39 млн ​​тонн.

 

gmk.center