У довгостроковій перспективі в Україні залишиться 80-90 молокопереробних підприємств, бо 112 – забагато для вітчизняної молочної галузі. На це знадобиться 500 млн євро інвестицій.
Про це голова ради директорів «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський заявив на Всеукраїнському практичному форумі «Молочна ферма: важливо втримати собівартість», який відбувся вчора у Львові.
Також він наголосив, що більшість переробних підприємств потребує модернізації.
«Ось у вересні з’явилася програма, за якою 150 млн грн кредитів може брати переробне підприємство. Гадаю, що це матиме позитивні наслідки для молочної галузі», – вважає Вадим Чагаровський.
Нині на перероблення надходить лише 50% виробленого молока. Виробництво молочних продуктів у 2022 році скоротилося на 22%. За його твердженням, менше молокопереробних підприємств офіційно показували свою діяльність.
«10 компаній переробляють понад половину обсягів молока. Вже сформувалися великі гравці, які, на моє переконання, нарощуватимуть свою вагу», – додав експерт.
Довгострокова стратегія розвитку молокопереробки також передбачає збільшення виробництва молочних продуктів на внутрішній ринок до 7 млн тонн, а їхнього експорту – до 1 млн тонн у перерахунку на молоко.
«Ми очікуємо будівництво п’яти нових молокопереробних підприємств: з виробництва дитячого харчування, сироробного, для експорту, ще двох – для покриття потреб внутрішнього ринку. Реалізація таких проєктів потребує близько 1 млрд євро інвестицій», – зазначив Вадим Чагаровський.
На думку експерта, в Україні назріває побудова вертикально інтегрованого виробника молочних продуктів.
«Уже є виробники молока, які мають понад 100 тонн сировини і замислюються над тим, аби будувати переробні підприємства», – зауважив він.
agrotimes.ua