ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 23.03.2017

Вартість нафти на світовому ринку продовжує поступово знижуватися

У березні вартість нафти на світовому ринку продовжує поступово знижуватися, незважаючи на зусилля ОПЕК та нафтодобувних країн, що не входять до картелю, спрямовані на скорочення добутку. Ринкові фактори ціноутворення переважають, оскільки на ринку зберігається профіцит нафти.

США продовжують нарощувати обсяги добутку нафти, кількість працюючого бурового устаткування збільшується, комерційні запаси нафти також. За тиждень, що завершився 17 березня, комерційні запаси нафти в США збільшилися на 5 млн бар., до 533,1 млн бар., а відносно 17 лютого зростання склало 2,8%, або 14,4 млн бар.

Із жовтня 2016 року (коли були досягнуті домовленості ОПЕК щодо скорочення обсягів добутку нафти на 1,2 млн бар. за добу) добуток нафти в США зріс на 400 тис. бар. за добу. За даними Міністерства енергетики США, у лютому добуток нафти в країні досяг 9,001 млн бар., а загалом в поточному році очікується 9,2 млн бар. за добу. У 2018 році прогнозується зростання до 9,5 млн бар. за добу.

Сховища стратегічних запасів нафти в США заповнені на 97% (695 млн бар.). На початку місяця було продано 251 тис. бар. нафти із стратегічних резервів. Усього в поточному році схвалено до продажу 18 млн бар. нафти із стратегічного резерву. У 2018 році – ще 25 млн бар., в 2019-му – 22 млн бар. нафти. Розпродаж стратегічних запасів пов’язаний із необхідністю оновлення запасів та ремонтом сховищ.

На початку місяці тиск на нафтові котирування надало укріплення долару США на очікуваннях збільшення базової відсоткової ставки. Врешті-решт із середини березня ставка зросла до 0,75-1% річних (на 0,25%).

Саудівська Аравія оголосила про знижку на свою нафту для європейських та американських покупців з квітня поточного року на 0,4-0,6 дол. США/бар. та 0,1-0,3 дол. США/бар. відповідно.