ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 02.10.2019

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект щодо спрощення умов ліцензування господарської діяльності

2 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект щодо вдосконалення ліцензування господарської діяльності в Україні. Мета законопроекту – спростити процедури ліцензування для дерегуляції економічної діяльності.

Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Ухвалений законопроект покликаний навести лад в системі ліцензування та привести до єдиної логіки спеціальні та загальний закон. Документ суттєво спрощує процедури ліцензування та робить їх зрозумілішими та простішими для бізнесу”, – прокоментував законопроект заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Дмитро Романович.

Так, законопроект запроваджує нову санкцію за порушення умов ліцензування – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково. Такий вид санкції визначається як більш ефективний, ніж повне анулювання ліцензії, оскільки дає ліцензіату можливість виправити виявлені порушення ліцензійних умов і після цього швидко відновити чинну ліцензію для своєї діяльності. Водночас, законопроект встановлює порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування, а також порядок оскарження ліцензіатом рішення органу ліцензування щодо зупинення дії ліцензії.

Передбачається також, що при повторному поданні заяви про отримання ліцензії до заяви необхідно буде додавати лише ті документи, які стали підставою для рішення про відмову у її розгляді, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на момент подачі повторної заяви зберегли свою актуальність.

Крім того, законопроект визначає, що анулювання ліцензії може бути здійснене лише у випадку серйозних порушень або ж їх повторення. Також вводяться нові умови для анулювання ліцензії – у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата; наявності акту про неусунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення. Водночас, буде виключно підстави для анулювання ліцензії у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії.

Більше того, документ пропонує уніфікувати розмір штрафів за порушення законодавства у сфері  ліцензування, а також удосконалює процедури оскарження дій органів ліцензування до Експертно-апеляційної ради.

Серед обов’язкових умов для надання ліцензії господарської діяльності законопроектом визначена обов’язковість безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення.