ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 09.11.2017

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект “Про приватизацію державного майна”

Сьогодні, 9 листопада,  Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №7066 “Про приватизацію державного майна”, який розробило Міністерство економічного розвитку в торгівлі. Він вносить зміни у процедуру продажу державних підприємств і сприяє підвищенню прозорості приватизації. Після ухвалення у другому читанні і підписання Президентом, цей законопроект зможе замінити сім чинних окремих законів про приватизацію.

Ухвалення законопроекту допоможе розширити коло потенційних інвесторів, адже посилить захист їх прав. Для цього він передбачає можливість використання найкращих міжнародних практик вирішення спорів і міжнародного права. Збільшення числа учасників аукціонів одночасно сприятиме зростанню конкуренції та фінальної ціни продажу об’єктів державної власності. При цьому, законопроект забороняє брати участь у торгах компаніям та особам, що пов’язані з країною-агресором.

Новий законопроект також дозволить перейти до ринкового ціноутворення на об’єкти державної власності. Так, передбачається, що законопроект дозволить відійти від інституту оцінки та визначити ціну об’єкту виключно платоспроможним попитом.

Законопроект встановлює єдиний прозорий алгоритм продажу великих державних об’єктів та єдину процедуру продажу малих. Відповідно до чого, ним визначено 2 способи продажу державних підприємств:

  • відкритий інтернет-аукціон на базі електронної платформи для об’єктів малої приватизації (вартість активів яких становить менше 250 млн грн);
  • аукціон із залученням інвестиційного радника із числа найбільших інвестиційних банків світу для приватизації великих об’єктів (вартість активів яких становить понад 250 млн грн).

Закон визначає можливість застосування класичного і голландського (на пониження ціни) аукціонів при проведенні торгів.

Група підприємств, що підлягатимуть продажу, визначена у стратегічному баченні Уряду щодо поводження з державними підприємствами “triage”: http://bit.ly/2sl49BA.

Детальніше про проект закону тут: http://bit.ly/2y31aRN.