ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.11.2021

Вугілля, залізна руда, мідь. Fitch переглянув прогноз цін на сировину

Ціни на основні метали та вугілля в найближчі кілька років зростатимуть. Це пов’язано з підвищеним попитом на тлі глобальної декарбонізації та короткострокових дисбалансів попиту та пропозиції, зазначається у прогнозі агентства Fitch Ratings.

Мідь дорожчатиме завдяки високому попиту, підтриманому, зокрема, виробництвом електромобілів та впровадженням відновлюваних джерел енергії. Також аналітики відзначають вплив мінімального рівня запасів цього металу за останні два десятиліття.

Залізна руда

Аналітики вважають, що ринок залізної руди буде збалансований у 2022 році після дефіциту у 2021 році. Ціни на сировину будуть на рівні попередніх прогнозів – $160 за тонну. Проте інфляція витрат, включаючи відповідність екологічним вимогам – обмежить ризики зниження найближчими роками. За прогнозами Fitch, 2025-го і в довгостроковій перспективі вартість руди опуститься до $70 за тонну.

Прогноз цін на коксівне вугілля на 2021-2022 роки підвищено до $215-$135 за тонну. Також збільшено прогноз ціни на енергетичне вугілля калорійністю 6 000 ккал/кг на 2021 рік (до $133) та 2022 рік (до $95).

Алюміній

Вартість алюмінію зростатиме через дефіцит у 2021 році, викликаний скороченням виробничих потужностей у Китаї через енергетичну кризу.

Цинк

Fitch підвищив прогноз вартості цинку на тлі зростання світового попиту майже допандемічного рівня. Аналітики прогнозують ймовірний дефіцит у 2022-2023 роках, однак відзначають збільшення виробництва.

Золото

Збільшення попиту через інвестиційний статус золота “безпечного притулку” призвело до підвищення оцінки вартості металу. Проте аналітики зазначили, що золото відійшло від максимумів з моменту піку пандемії у зв’язку з найкращими перспективами економічного відновлення. Ціна за унцію золота у 2021 році прогнозується на рівні $1800, у 2022 році – $1600, у довгостроковій перспективі – $1300.

 

Прогноз вартості основних металів та вугілля (джерело: Fitch)
biz.liga.net