Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України зустрілася у Міністерстві закордонних справ Британії з координаторами Конференції з відновлення України, яка відбудеться у Лондоні в червні 2023 року.
На сьогодні темп і амбітність урядів держав-партнерів, міжнародних фінансових інституцій, українського уряду та бізнесу дозволяє представити на Конференції з відновлення України, яка відбудеться у Лондоні в червні 2023 року, практичні інструменти та проекти з відбудови.
Організатори конференції поділяють націленість України на практичні результати. Червнева конференція у Лондоні має стати логічним продовженням усієї попередньої роботи з налагодження координації з відновлення України, яка була проведена в контексті конференцій у Лугано та Берліні.
«Ми прагнемо вийти на Конференцію в Лондоні з практичними, добре опрацьованими механізмами відбудови. Це надзвичайно потрібно для подальшої практичної імплементації рішень та напрацювань, ухвалених чи запропонованих на конференціях в Лугано та Берліні та прогресу в питанні відбудови України», – заявила Юлія Свириденко.
Було також зазначено, що Міністерство економіки особливо зацікавлено у максимальному залученні приватних інвестицій у відбудову України. Тому особливо важливо під час майбутньої конференції представити інструменти страхування воєнних ризиків, структури фондів залучення приватних інвестицій тощо.
Довідково
Нагадаємо, зараз триває опрацювання Плану Відновлення України, презентованого на конференції в Лугано. На сьогодні отримано більше 300 пропозицій від українського бізнесу та громадськості в Україні. Надійшли коментарі та пропозиції від представників 14-ти країн, агенцій ООН, Представництва Європейського Союзу в Україні, ЄБРР, Групи Світового банку, Європейського інвестиційного банку, Японського агентства міжнародного співробітництва, низки міжнародних організацій та установ.
А Організація економічного співробітництва та розвитку здійснила ґрунтовну експертизу проєкту Плану відновлення. Одночасно на платформі Advantage Ukraine запропоновані можливості на суму понад $400 мільярдів, реалізація яких стане основою післявоєнного відновлення та розвитку економіки України.
Триває опрацювання пропозицій України та союзників, озвучених на Конференції з відновлення України у жовтні 2022 року. Зокрема, йдеться про реалізацію дорожньої карти запуску платформи для координації донорів і партнерів – фінансового та економічного «Рамштайну».
www.me.gov.ua