Про це в інтерв’ю телеканалу «Дом» сказав голова Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон, передає Укрінформ.
Європейський інвестиційний банк – це банк Європейського Союзу. Відповідно, він підтримує проєкти, які відповідають політиці та основним пріоритетам ЄС, зазначив він.
Серед таких пріоритетів Загон назвав екологічний та сталий розвиток країн, а також цифровізацію економіки.
«Тобто для країни перший крок – мати сучасну економіку, наступний – цифровізація економіки», – сказав він.
Виділяючи кредити Україні, акцент, зокрема, робиться на проєкти з переходу на зелену енергетику, зокрема на екологічно безпечні види транспорту. Також серед пріоритетних напрямів – допомога з відновлення підконтрольної Україні частини Донбасу.
«Банк присутній в Україні з 2007 року, і це важливо. Сьогодні ми маємо портфель із 7 млрд (євро) кредитів для України. Ми доклали дуже багато зусиль у 2014-2016 роках – після Революції гідності. На той час Банк та ЄС зобов’язалися надати Україні 3 млрд (євро) кредитів. І ми виконали це зобов’язання. Торік ми мали кризу, пов’язану з COVID-19, і підписали кредит на 1 млрд (євро)», – перелічив глава Представництва ЄІБ в Україні.
За його словами, із 7 млрд євро кредитів від ЄІБ найбільша частина – це транспорт загалом, а також: 1,1 млрд євро – за енергетичними проєктами; 2 млрд євро націлені на розвиток малих та середніх підприємств через комерційні банки в Україні; близько 500 млн євро – співпраця у сфері промисловості.
Як повідомлялося, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) був створений у 1958 році з метою надання кредитів для спорудження та реконструкції об’єктів, які становлять інтерес для країн ЄС та асоційованих держав. Статутний капітал формується із внесків країн-учасниць.
www.ukrinform.ua