Понад 20 млрд гривень допомогла заробити до бюджетів різних рівнів державна електронна торгова система Прозорро.Продажі від початку воєнного стану. Ці кошти надійшли за результатами понад 28.3 тис. успішних онлайн-аукціонів, які відбулися після 24 лютого 2022 року. В середньому ціна за активи за підсумками проведених за цей час електронних торгів зростала на понад 60%.
“Це прямі надходження коштів в бюджети. А ще це відновлення підприємств, нові інвестиції, які, навіть в умовах війни, вкладаються в українську економіку із вірою в її потенціал. До того ж це збереження та створення нових робочих місць, розвиток підприємництва, адже основна мета приватизації – економічне зростання”, – зазначила Перший віцепрем’єр–міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Найбільше коштів під час повномасштабного вторгнення — понад 6.3 млрд гривень — принесла реалізація активів збанкрутілих банків, які оголосив в системі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВ). Мала приватизація наповнила місцеві та державний бюджети на майже 5 млрд гривень. Ще майже 3.2 млрд гривень заробили організатори з продажу активів у справах з процедури банкрутства.
“Ключова роль електронної торгової системи Прозорро.Продажі — забезпечувати можливість для держави, громад, сотень держорганів та бізнесу наповнювати свої бюджети у прозорий та відкритий спосіб. Від початку повномасштабного вторгнення понад 4.3 тисячі організаторів скористалися системою. Вони продавали та здавали в оренду на електронних аукціонах державну та комунальну нерухомість, майнові комплекси, заводи, підприємства, склади, транспорт, права вимоги за кредитами, земельні ділянки тощо. Конкурували за ці активи на державних онлайн-аукціонах більш як 33 тисячі учасників, а це малий, середній та великий бізнеси, які продовжують свою діяльність й сприяють зростанню економіки попри війну”, — прокоментував CEO Прозорро.Продажі Сергій Бут.
За даними модуля публічної аналітики найдорожчими активами, реалізованими в системі Прозорро.Продажі під час повномасштабної війни, є спецдозвіл на користування надрами на Майорівську площу за 1.1 млрд гривень. За активи ПАТ “Іллічівський олійножировий комбінат”, що продавалися у справі з процедури банкрутства, переможець сплатив майже 700 млн грн. Права вимоги за кредитними договорами колишньої “дочки” російського АТ “МР Банк”продали за понад 680 млн.
В середньому на онлайн-аукціонах під час воєнного стану конкурують за активи понад 2 учасники. Водночас на найконкурентніші торги в системі від 24 лютого 2022 року приходили змагатися і по 40-50 учасників.
Станом на 9 листопада понад 3 тисячі аукціонів в державній системі знаходяться на етапі укладання угод і можуть принести до бюджетів різних рівнів ще понад 2 млрд гривень.
Довідково:
Прозорро.Продажі — акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі в особі Міністерства економіки. АТ “Прозорро.Продажі” забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду в публічних активів. Функція державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі — забезпечити неможливість втручання будь-кого в перебіг торгів, рівний доступ кожного до аукціону, а також можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами.
me.gov.ua