ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 24.07.2015

Експортні ціни на український чавун впали на 10%

Експортні ціни на український чавун за останні два тижні знизилися в середньому на 10%, до 235-245 дол. /т.  (на умовах FOB Чорне море). У порівнянні з кінцем липня минулого року,  експортні ціни на вітчизняний переробний чавун знизилися в середньому на 38%, повідомляє прес-служба ДП "Держзовнішінформ".

"На світових ринках передільного чавуну виробнича активність залишається на мінімальному рівні. На всіх напрямках положення постачальників ускладнюється негативною кон'юнктурою суміжних ринків, тим не менш, контрагенти не готові йти на поступки заради укладання угод. Очевидно, що імпортери не відчувають гострої необхідності в поповненні складських запасів, а постачальники в збуті сировини", – відзначає експерт ДП "Дершзовнішінформ " Вадим Одаренко.

Сезонне зниження попиту на ринку США негативно позначилися на контрактних котируваннях передільного чавуну, зазначає експерт ДЗІ. Станом на середину другої декади липня провідні металургійні компанії утримувалися від активної контрактації сировини на тлі високих складських запасів, вироблених раніше. В результаті неясних перспектив розвитку ринку сталевого прокату, цінова невизначеність стримує зростання сировинних сегментів і не дозволяє постачальникам розраховувати на відновлення ринку. З урахуванням даних обставин, ціни пропозицій на імпортний переробний чавун знизилися на 10-15 дол./т. і встановилися на позначці 265-270 дол./т., C&F.

У той же час на ринку передільного чавуну країн Європейського Союзу відзначається зниження контрактних цін, яке пов'язане з сезонним зниженням виробничої активності, і як наслідок, скороченням попиту на сировину. У звітний період провідні європейські металургійні компанії займали вичікувальну позицію на тлі високих складських запасів, контрактуя лише технологічно необхідні обсяги. У той же час попит кінцевих споживачів залишається помірним на тлі цінової невизначеності ринку сталевого прокату.