ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 15.12.2015

Газ, вугілля і металобрухт – пріоритетні для промисловості України ресурси – дослідження

Газ, вугілля і металобрухт очолили рейтинг стратегічних ресурсів для української промисловості. Такі дані були отримані в ході експертного дослідження «Стратегічні сировинні ресурси для розвитку України до 2020 року», проведеного ДП «Держзовнішінформ» та Асоціацією з енергозбереження та енергоефективності.

Найбільш важливими галузями промисловості для економіки України є металургія, машинобудування та легка промисловість. Такі дані були отримані в ході експертного дослідження «Стратегічні сировинні ресурси для розвитку України до 2020 року», проведеного у вересні-листопаді 2015 року ДП «Держзовнішінформ» та Асоціацією з енергозбереження та енергоефективності.

Лідером серед пріоритетних галузей промисловості стала металургія, що пояснюється необхідністю розвитку потенціалу країни, яка входить до топ-10 світових виробників сталі. Друге місце у машинобудування – завдяки потенціалу машинобудівних підприємств. У відповіді на відкрите запитання експерти визначили третє перспективною галуззю легку промисловість – на відміну від закритого питання. Очевидно, в цій області опитані бачать перспективу побудови нових виробництв одягу, взуття, відзначив в ході прес-конференції 15 грудня в ІА «Українські Новини» Олександр Голіздра, начальник управління медіа-проектів ДП «Держзовнішінформ».

Серед стратегічних невідновлюваних ресурсів, необхідних для розвитку промисловості, опитані експерти найважливішими назвали вугілля і газ (82% опитаних).

До початку бойових дій Україна входила до числа найбільших світових виробників антрациту. Однак з останнього кварталу 2014 країна втратила доступ до ресурсів в деяких регіонах Донбасу. В даний час є критична потреба в імпортних поставках. За 9 місяців цього року було вироблено 23,62 тис. тонн енергетичного вугілля, що на 40% менше торішнього рівня. У теж час експорт впав практично до нуля. Закупівлі енергетичного вугілля, крім Донбасу та Росії, можуть здійснюватися в ПАР, В’єтнамі, Китаї, Північній Кореї, Австралії, Перу, США – з ПАР та Австралії вугілля антрацитної групи вже поставлялися в Україну.

Як заявив Олексій Шевцов, начальник паливно-енергетичних ринків ДП «Держзовнішінформ», головними факторами забезпечення України необхідним обсягом енергетичного вугілля експерти назвали нормалізацію постачань антрациту з Донбасу на тлі переговорів по повному мирному врегулюванню конфлікту, модернізацію енергетичної системи з урахуванням сучасних технологій і транспортної інфраструктури України для мінімізації логістичних витрат, а саме поглиблення портів для прийому великотоннажних кораблів класу Capesize і підвищення потужностей для більш оперативної перевалки вугілля в портах.

Серед невідновлюваних ресурсів 86% опитаних експертів назвали головним стратегічним ресурсом металобрухт. Експорт брухту неухильно зростає – за 11 місяців поточного року було експортовано майже 1 млн 175тис тонн, тоді як за весь минулий рік – 1 млн. 30 тис тонн. У той же час імпорт брухту скорочується. Якщо в 2013 році було імпортовано 232, 7 тис. тонн, то за 10 міс. 2 015-го року – лише близько 2 тис. тонн, – повідомив Вадим Одаренко, експерт відділу аналізу ринків металургії ДП «Держзовнішінформ». За даними Асоціації Меаллургпром, обсяг дефіциту в 2015 році оцінюється в 668 тис. тонн.

Головним шляхом забезпечення сировинної безпеки 64% респондентів вважають обмеження експорту дефіцитних ресурсів. Половина опитаних також наголосила на важливості стимулювання економії ресурсів і пошук альтернативних ринків їх придбання.