Експортні ціни на українські зернові впродовж останнього місяця зменшувалися на хвилі світових знижувальних тенденцій: пшениця 2-го класу подешевшала в середньому на 6-7 дол. США, ячмінь – на 3-4 дол. США. Порівняно з цінами на початок серпня минулого року падіння для пшениці 2-го класу склало приблизно 23%, для ячменю – 16%. Варто зазначити, що діапазон цін на кукурудзу порівняно з аналогічним періодом минулого року практично не змінився, і падіння становило лише 1%, повідомляє прес-служба ДП «Держзовнішінформ».
В експортному секторі України, як і тиждень тому, переважали знижувальні тенденції. Незважаючи на зменшення зернових котирувань на світових торговельних майданчиках, попит на вітчизняні зернові з боку країн-імпортерів продовжує зростати. Зниження експортних цін та послаблення національної валюти традиційно супроводжується тенденцією до зменшення посівних площ зернових культур. Але в поточному році скорочення внутрішнього споживання зернових культур і великі перехідні запаси допоможуть Україні суттєво збільшити експорт зерна.
«З початку поточного року Україна активно нарощує експорт кукурудзи до Китаю. У разі збереження таких високих темпів поставок до цієї країни об’єми за підсумками маркетингового року можуть побити рекорд незалежної України. Занепокоєні зростанням конкуренції з боку України також австралійські трейдери – вигідні ціни на українську пшеницю все більше цікавлять країни Азії», – зазначила головний спеціаліст агропромислового комплексу ДП «Держзовнішінформ» Ольга Якубина.