«Помірний попит на сировинні матеріали останнім часом привів до зниження котирувань, однак вартість вітчизняного перербного чавуну, призначеного для експортних поставок на ключові ринки збуту (країни Європейського Союзу, Туреччини та США), незначно підвищилась. Постачальники мотивують свою позицію зростанням собівартості виробництва матеріалу і в даний час не готові надавати додаткові знижки. Ще одним аргументом з боку експортерів виступає обмежений обсяг вільного сировини. З іншого боку, споживачі наполягають на наданні дисконтів, посилаючись на несприятливу кон'юнктуру металургійного сектора в цілому, а також незадовільними показниками продажів сталевого металопрокату і напівфабрикатів у другій половині місяця. У той же час на руку виробникам грають високі складські запаси сировини, які дозволяють безболісно працювати тривалий час», – прокоментував ситуацію Олександр Шейко.
В останні місяці виник також ще один фактор, що істотно впливає на експортний сегмент українського ринку передільного чавуну – політичний. Погіршення взаємин між Україною і Російською Федерацією негативно відбивається на поставках сировини для зарубіжних виробників. У зв'язку з цим, ряду європейських і турецьких імпортерів довелося мінімізувати ризики і тимчасово відмовитися від підписання довгострокових контрактів на поставку великих суднових партій чавуну.
«Ціна перербного чавуну українських виробників в даний час складає 312-325 дол. США/т, EXW без ПДВ, що на 2,5% менше ніж у квітні 2014 року, коли ціна становила 315-335 дол. США/т, EXW без ПДВ. Ціни пропозицій по сировині при поставках на внутрішній ринок продовжили своє зниження», – додав експерт.