ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 05.12.2019

Світовий ринок чорних металів

Наприкінці жовтня на світовому ринку металопрокату з чорних металів ціни в сегменті експортних поставок сталевих напівфабрикатів зросли. 

У сегменті довгомірного металопрокату в тих регіонах, де були найвищі експортні цінові пропозиції, відбулося коригування у бік поточного спадного світового тренду. Водночас у сегменті плоского металопрокату спостерігалося найзначніше за останні пів року зниження цін на основні його види.

Загалом цінова ситуація на ключових ринках напівфабрикатів залишається неоднозначною. З одного боку, це скорочення споживання через негативний вплив ділової активності у сегменті металевих виробів, з іншого – подорожчання сировинних матеріалів, що одразу відображається зростанням у цінових трендах металевих напівфабрикатів.

Так, з середини жовтня на світовому ринку квадратної заготовки значно подорожчали пропозиції з Туреччини та країн СНД. Порівняно з кінцем вересня експортні ціни в зазначених регіонах зросли в середньому на 15-­20 USD/т і вже наприкінці жовтня становили 365-­375 USD/т, FOB порти Чорного моря, – з країн СНД, та 370-­380 USD/т, FOB основні турецькі порти, – з Туреччини.

Водночас китайські постачальники зі своїми високими пропозиціями (430­440 USD/т, FOB основні китайські порти) залишаються поза ринком через сильний внутрішній ринок, що, за прогнозами, триватиме до закінчення сезону. Різниця між пропозиціями на китайському ринку та конкурентами (Туреч­чина та ринок СНД) поступово скорочується і вже становить майже 50-­75 USD/т.

Тетяна Гуртовенко,

експертка ДП «Держзовнішінформ»