ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 11.12.2024

Європейський ринок електричної енергії: підсумки жовтня 2024 року

У жовтні поточного року ціни на більшості основних європейських ринках електроенергії зросли, порівняно з вереснем, завдяки більш активному збільшенню вартості газу, відносно з минулими періодами. За аналітичними даними «AleaSoft», в останній тиждень жовтня на більшості європейських ринках електроенергії середньотижневі показники перевищили 80 євро/МВт·год. Винятком став скандинавський ринок, де було зафіксовано найнижче середньотижневе значення у 10,86 євро/МВт·год. Водночас ринок Італії досяг найвищого середнього значення за тиждень – 117,20 євро/МВт·год, попри загальне падіння цін на цьому ринку протягом місяця. На інших ринках, які також були проаналізовані, ціни коливалися орієнтовно від 82,93 євро/МВт·год (ринок MIBEL, Португалія) до 114,06 євро/МВт(ринок N2EX, Велика Британія).

На деяких регіональних ринках були зареєстровані найвищі місячні ціни починаючи з лютого. Водночас ринкові ціни збільшились через зниження виробництва сонячної енергії, падіння виробництва енергії вітру на ринках окремих країн і переважно стабільний попит.

Попри осінній спад у виробництві фотоелектричної енергії, Німеччина, Іспанія та Португалія досягли рекордів виробництва за цим видом генерації у жовтні. Це може бути пов’язане зі збільшенням джерел генерації відповідної енергії.

Порівняно з вереснем, виробництво енергії вітру зросло в Іспанії та Португалії, що сприяло зниженню цін на цих ринках. Попит на електроенергію зріс на більшості основних європейських ринків електроенергії, у порівняні з вереснем 2024 року та з аналогічним періодом минулого року. На цей показник також могли вплинути погодні фактори та незначне пожвавлення виробничого сектору Єврозони.

У жовтні Україна зменшила імпорт електроенергії за усіма напрямками. За даними енергетичних аналітичних видань, основними країнами постачальниками імпортованої електричної енергії були – Угорщина, Словаччина та Румунія. Також за інформацією «НЕК «Укренерго», був погоджений та збільшений ліміт пропускної спроможності постачання електроенергії з ЄС до України та Молдови до 2 100 мегаватів з 1 грудня поточного року, збільшуючи попередній ліміт на 400 мегаватів. Також очікується, що з березня 2025 року оператори системи передачі матимуть можливість щомісяця переглядати ліміт пропускної спроможності для комерційного обміну електроенергією між ЄС, Україною та Молдовою.

 

 

 

 

 

 

Максим Надтока,

залучений експерт

 

Замовити послугу можна тут