ДП «Держзовнішінформ» здійснює моніторинг цін на зовнішньому і внутрішньому ринках, згідно з наказом Міністерства розвитку і торгівлі України.               Інформаційно-аналітичні продукти компанії включені Державною податковою службою України до переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін.               Нормативно-правові акти

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою
Опубліковано 13.03.2022

З початку березня ціни на нафту підвищились на 15%

На початку березня (01-11.03.2022) на європейському ринку спостерігалось продовження зростання цін на нафту та нафтопродукти на фоні введення жорстких санкцій проти РФ за військове вторгнення в Україну. Ціни на нафту на європейському ринку знаходились в діапазоні 103-119 дол. США/бар. Зростання цін з початку місяця склало 15%, або 16 дол. США/бар (11.03.2022 р. відносно 28.02.2022 р. р.).

Сенатори США підготували і представила Конгресу законопроект про введення заборони на імпорт Сполученими Штатами російської нафти та на початку тижня (07-08.03.2022 р.) США заборонили імпортувати російську нафту, та закликають інших нафтовиробників активно нарощувати видобуток для компенсації пропозиції на ринку, якої бракує.

Австралія приєдналася до основних союзників, включаючи США і Велику Британію, і заборонила імпорт російської нафти, але тільки після того, як прибудуть вже замовлені і оплачені партії.

 

Серед факторів, що стримували зростання цін на нафту стали дані щодо:

– держави-учасниці Міжнародного енергетичного агентства продали 60 млн барелів нафти з резервів для компенсації перебоїв у постачанні через війну в Україні.

– Іран може домовитися зі світовими державами про відновлення поставок нафти;

– уряд Іраку повідомив, що готовий збільшувати постачання, якщо про це попросить ОПЕК+.

– ОАЕ також готові підтримати значне нарощування видобутку в рамках ОПЕК+.