Перші дві декади 2024 року на сегментах ринку електричної енергії на добу наперед (РДН) та внутрішньодобовому ринку (ВДР) спостерігалась тенденція до зниження показників, порівняно до цін, які були у перші дві декади грудня 2023 року. Середньозважена ціна купівліпродажу електроенергії на РДН за перші 20 днів січня становила 3 886,26 грн/МВт*год, що на 12,46% менше, ніж за аналогічний період грудня 2023го. На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна становила 3432,81 грн/МВт*год, що на 24,91% нижче відповідного показника грудня 2023 року.
Обсяг торгів електричною енергією на ринку на добу наперед за період 120 січня 2024 року становив 1290158,7 МВт*год, а на внутрішньодобовому ринку – 141489 МВт*год. Порівняно з акцептованими обсягами купівліпродажу за період 120 грудня 2023 року, обсяг торгів на РДН за аналогічний період січня зменшився на 20,43%, а обсяг торгів на ВДР збільшився на 23,1%. Водночас обсяг торгів на ВДР значно менший за РДН. Тому можна констатувати сумарне падіння обсягів продажу за перші дві декади січня 2024го на досліджуваних двох сегментах ринку.
Спад показників на РДН та ВДР можна пов’язати з ймовірним зниженням виробничої активності підприємств на початку січня, а також досить теплою погодою у першій декаді січня. Водночас Україна стикалась з дефіцитом обсягів електричної енергії у пікові години навантаження. Тому за перші дві декади 2024 року майже кожен день залучала деякі обсяги імпорту для збалансування енергосистеми. Імпорт відбувався з Польщі, Словаччини, Румунії та Молдови. За вказаний період незначні обсяги експорту електроенергії з України здійснювались в Румунію, Словаччину та Молдову.
У разі відсутності непередбачуваних обставин, таких як пошкодження електроенергетичної інфраструктури, у короткостроковій перспективі ціни на ринку електричної енергії мають зберігати відносну стабільність. Зокрема через: наявність ознак зниження вартості газу в Європі, падіння активності бізнесу в країнах ЄС (індекс виробництва РМІ у грудні 2023 продовжив спадати, і став найнижчим показником за останні три роки – 44,4%, що менше показника рівноваги економіки на 5,6%; сьомий місяць поспіль спостерігається скорочення обсягів виробництва та робочих місць), а також через скорочення виробництва у споживачів енергії, теплу зиму й великі запаси на складах ЄС.