Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

Бізнес-плани для перспективного та стабільного бізнесу.               14 червня 2021 року підписано меморандум про співробітництво між ДП “Держзовнішінформ” та Держмитслужбою

«Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»

Про конференцію

У Києві відбулася конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом»

22 березня 2018 року в Києві відбулася V щорічна конференція «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом», організатором якої виступило ДП «Держзовнішінформ».

Захід відбувся за підтримки стратегічного партнера Thomson Reuters і партнера конференції – компанії PwC Україна. Співорганізатор – Crowe LF Ukraine Member Crowe.

Цьогорічний захід зібрав понад 150 представників провідних українських і міжнародних компаній в галузі агропромислового, металургійного, енергетичного комплексу; юристів та бухгалтерів провідних аудиторських і фінансових установ. Учасниками були, зокрема, представники ДП «Антонов», ТОВ «Епіцентр К», «ДТЕК Енерго», ПрАТ «Укрграфіт», ПАТ «Об’єднання гірничо-хімічна компанія» тощо.

Відкрив V щорічну конференцію «Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом» директор ДП «Держзовнішінформ» Богдан Дубас.

«ДП «Держзовнішінформ» уже п’ятий рік поспіль проводить конференцію щодо проблематики трансфертного ціноутворення. І, як бачимо, щороку учасників стає дедалі більше, а дана тема – все актуальнішою. Організовуючи такі заходи, ми намагаємось зробити максимум для того, щоб бізнес і влада стали партнерами. Влада – сервісна організація, яка надає послуги для підприємців, а підприємці, створюючи робочі місця, наповнюють бюджет та піднімають економіку. Тому бізнес для будь-якої економіки має бути в пріоритеті, стояти на першому місці. Тільки за таких умов ми зможемо говорити про справжнє громадянське суспільство», – зазначив Б. Дубас.

Свою позицію щодо подальшого розвитку законодавчої бази з питань ТЦУ висловила голова парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Я дуже рада, що такі зустрічі стали щорічними. Коли три роки тому в своєму Комітеті ми починали розглядати статистику та напрацювання, як працює наш контролюючий орган щодо трансфертного ціноутворення, то, мені здається, тоді це була якась нульова точка. Коли починали, то не розуміли, якого результату можемо досягнути. За ці роки ми насправді дуже просунулися у розумінні того, що таке трансфертне ціноутворення, що потрібно робити для удосконалення вітчизняної податкової політики», – наголосила Н. Южаніна.

Парламентар зазначила, що наразі Комітет тісно співпрацює з Державною фіскальною службою України.

«Сьогодні ми маємо удосконалювати систему і надавати доступні інструменти контролюючому органу. Однак потрібно також враховувати й інший бік цього процесу – підприємців», – зазначила пані Южаніна.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України у ході конференції зазначив, що впродовж останніх років відбулося багато змін у сфері трансфертного ціноутворення.

«За нашою статистикою, на сьогодні 33% – це тіньова економіки. Якщо аналізувати 2014 рік, то цей показник становив близько 45%. Бачимо, що тенденція знижується. Щоб побороти тіньову економіку, потрібно більше лібералізації. Щоб бізнес почував себе дійсно комфортно і розумів, що якщо він щось декларує, то це в нього не заберуть, або не буде певних дій з боку правоохоронних органів», – зазначив М. Тітарчук.

У рамках конференції, що тривала протягом усього дня, відбулося чотири сесії:

  • Новації з перших рук;
  • Аналітика та проблематика трансфертного ціноутворення;
  • Дебати між податківцями та платниками податків;
  • Практична сесія «Приклади. Практика».

Про останні законодавчі зміни у сфері ТЦУ, які були прийняті в грудні 2017 року, говорила на конференції член парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова. Вона зазначила, що в Податковий кодекс були внесені не тільки технічні правки щодо ТЦУ, але й стратегічні речі.

Катерина Кислицина, менеджер групи корпоративних податків і трансфертного ціноутворення PwC Україна, й Анна Ніколайко, менеджер відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна, в рамках конференції надали практичні рекомендації щодо підготовки документації з трансфертного ціноутворення.

Про перспективні зміни до законодавства через призму BEPS говорив Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України.

«Можливо, 2019 рік ми зустрінемо з прийнятим пакетом законопроектів, які змінять ландшафт податкового контролю і міжнародного співробітництва України з іншими країнами», – наголосив М. Мішин.

На тонкощах трансфертного ціноутворення у фінансових операціях у своїй доповіді детально зупинився Ільдар Усманов, аналітик відділу аналізу трансфертних цін та фінансового аналізу ДП «Держзовнішінформ».

Олексій Задорожний, в. о. директора Департаменту методологічної та нормотворчої роботи Державної фіскальної служби України, говорив про перелік низькоподаткових організаційних форм на застосування податкових різниць.

Радник міністра фінансів Євген Козлов розкрив одну з найбільш актуальних на сьогодні тем у ТЦУ – тему низькоподаткових юрисдикцій, зупинившись на критеріях формування, причинах розширення і скорочення списку країн.

Іван Колпашніков, директор з розвитку бізнесу компанії Thomson Reuters, розповів про загальнодоступні інформаційні системи для адміністрування податкових зобов’язань в частині трансфертного ціноутворення.

Представник Української Енергетичної Біржі Олексій Ластовець детально зупинився на використанні біржових котирувань для вирішення задач із підготовки документації з ТЦУ.

У рамках конференції Ольга Богданова, партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine, розказала про застосування кредит-нот.

Як і очікувалося, найбільший інтерес учасників конференції викликала сесія «Дебати між податківцями та платниками податків». Від податківців у цій сесії виступали Ірина Сиволап, начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків та зборів з юридичних осіб ДФС України, Сусанна Міхонік, начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС України в м. Києві, Дмитро Павлович, начальник відділу узагальнення судової практики Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України, та Микола Мішин.

Їм апелювали Іван Шинкаренко, партнер, керівник практики митного права і трансфертного ціноутворення АО «КМ Партнери», та Олена Жукова, директор АФ «Сайвена-Аудит», керівник робочої групи з ТЦУ в Громадській раді при ДФС України.

У заключній сесії доповідачі говорили про міжнародний досвід. Зокрема, Крістакіс Крістос, представник компанії Crowe Horwath Cyprus, розкрив нюанси досвіду трансфертного ціноутворення на Кіпрі. Леонід Карпов, партнер Crowe LF Ukraine, розповів про особливості отримання позик від нерезидентів, на конкретних прикладах проаналізував спірні питання щодо коригувань курсових різниць та неперіодичних витрат.

Завершала конференцію Олена Жукова, яка розказала про можливості оптимізації в документації по ТЦУ й застосування Керівництва ОЕСР в проблемних питаннях.

Як зазначив Микола Мішин, щорічна конференція, організатором якої є ДП «Держзовнішінформ», – це можливість підбити підсумки минулого року і окреслити перспективи на поточний.

Інформаційну медіа-підтримку надали: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, American Chamber of Commerce in Ukraine, інформаційне агентство «Фінансовий клуб», газета українських юристів «Юридична практика», газета «Бухгалтерія», журнал «Незалежний аудитор», інтерактивна платформа податкових знаньTaxlink, громадська організація «Споживач», видавничий дім «Бізнес Україна» та журнал «Головбух».

Партнери

Інформаційні партнери

ДОПОВІДАЧІ

МИКОЛА МІШИН
начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС України
ОЛЕКСІЙ ЗАДОРОЖНИЙ
в. о. директора Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України
ДМИТРО МИХАЙЛЕНКО
партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine
НІНА ЮЖАНІНА
голова комітету з питань податкової та митної політики ВРУ України
ІЛЬДАР УСМАНОВ
аналітик відділу досліджень трансфертних цін та фінансового аналізу ДП «Держзовнішінформ»
ОЛЕНА ЖУКОВА
директор АФ «Сайвена-Аудит»
ОЛЬГА БОГДАНОВА
партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine
Анна Ніколайко
менеджер групи корпоративних податків і трансфертного ціноутворення PwC Україна
Іван Шинкаренко
к.е.н, партнер, керівник практики митного права і трансфертного ціноутворення КМ Партнери
Тетяна Острікова
Представник комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики
Євген Козлов
радник Міністра фінансів, Офіс підтримки реформ Міністерства фінансів України
Сусанна Міхонік
начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС України в м. Києві
Леонід Карпов
партнер Crowe LF Ukraine
Ірина Сиволап
начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків та зборів з юридичних осіб ДФС України
Іван Колпашніков
директор з розвитку бізнесу компанії Thomson Reuters
Олексій Ластовець
Українська Енергетична Біржа
Катерина Кислицина
менеджер групи корпоративних податків і трансфертного ціноутворення PwC Україна

Програма

  • Початок
  • Сесія 1
  • Сесія 2
  • Сесія 3
  • Практична сесія
  • Початок

    9:00 – 9:30
    Реєстрація. Вітальна кава
    9:30 – 10:00
    Урочисте привітання учасників конференції
    Ніна Южаніна

    Голова Комітету Верховної Ради України податкової та митної політики

    Михайло Тітарчук

    Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України

    Богдан Дубас

    директор ДП «Держзовнішінформ»

  • Сесія 1

    10:00 – 11:45
    Новації з перших рук
    Актуальні зміни в Податковому кодексі. Закон України №2245-VIII від 07.12.2017 р.

    Тетяна Острікова, член комітету ВРУ з питань податкової та митної політики

    Вплив переліку низькоподаткових організаційних форм на застосування податкових різниць (30% тощо).

    Олексій Задорожний, в. о. директора Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України

    Перелік низькоподаткових юрисдикцій: критерії формування, причини розширення і скорочення списку країн.

    Євген Козлов, радник Міністра фінансів, Офіс підтримки реформ Міністерства фінансів

    Перспективні зміни до законодавства у призмі BEPS (звіт в розрізі країн, сировинні товари, послуги з низькою доданою вартістю тощо).

    Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України

    Загальнодоступні інформаційні системи для адміністрування податкових зобов’язань в частині трансфертного ціноутворення і планування міжнародних податкових зобов’язань

    Іван Колпашніков, директор з розвитку бізнесу компанії Thomson Reuters

    Відповіді на питання
    11:45 – 12:10
    Кава-брейк
  • Сесія 2

    12:10 – 13:45
    Аналітика та проблематика трансфертного ціноутворення
    Помилки та можливі рішення при підготовці документації з ТЦ у платників податків

    Ольга Трифонова, директор, керівник групи із трансфертного ціноутворення PwC Україна та Анна Ніколайко, менеджер відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна

    Використання біржових котирувань для вирішення задач з підготовки документації з ТЦУ

    Олексій Ластовець, Українська Енергетична Біржа

    Застосування кредит-нот. Проблемні аспекти сегментації фінансової звітності (політика списання активів за середньозваженою собівартістю, виробничі підприємства).

    Ольга Богданова, партнер аудиторської фірми Crowe Horwath AC Ukraine

    Аналіз трансфертного ціноутворення у фінансових операціях

    Ільдар Усманов, аналітик відділу дослідження трансфертних цін та фінансового аналізу ДЗІ

    Відповіді на питання
    13:45 – 14:30
    Обід
  • Сесія 3

    14:30 – 16:30
    Дебати між податківцями та платниками податків
    Самостійне коригування податкових зобов’язань без штрафу

    Ірина Сиволап, начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків та зборів з юридичних осіб ДФС України

    Податкові перевірки: порядок призначення та проведення за 2013-2014 роки. Огляд результатів перевірок за попередні роки

    Сусанна Міхонік, начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників Головного управління ДФС України в м. Києві

    Що найголовніше для податківців під час перевірки. Розрахунок данарахувань: підходи і аргументи податкових органів

    Олена Жукова, директор АФ «Сайвена-Аудит», Керівник робочої групи з ТЦУ в Громадській раді при ДФС України

    Позиція Державної фіскальної служби у спорах з платниками податків з актуальних питань

    Микола Мішин, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту ДФС України

    Аргументи захисту платників податків у спорах і перевірках з ТЦУ

    Іван Шинкаренко, к.е.н, партнер, керівник практики митного права і трансфертного ціноутворення КМ Партнери

    Відповіді на питання
    16:30 – 16:50
    Кава-брейк
  • Практична сесія

    16:50 – 18:00
    Практична сесія «Приклади. Практика»
    16:50-17:20
    Отримання позик від нерезидентів. На що звернути увагу? Чи може непов'язана компанія виявитися пов'язаною? Валова рентабельність, проблемні питання при застосуванні 2 і 3 методів. Операції, в яких змішуються контрольовані та неконтрольовані поставки. Коригування. Спірні питання щодо коригувань курсових різниць, неперіодичних витрат. Приклади

    Леонід Карпов, партнер Crowe LF Ukraine

    17:20-18:00
    Можливості оптимізації в документації по ТЦУ. Застосування Керівництва ОЕСР в проблемних питаннях. Послуги в середині групи

    Олена Жукова, директор АФ «Сайвена-Аудит» Керівник робочої групи з ТЦУ в Громадській раді при ДФС України