У другій половини квітня нафта сорту Brent торгувалась в діапазоні 13-20 дол. США/бар.
Незважаючи на укладену угоду по суттєвому скороченню обсягів добутку нафти, в найближчі місяці не варто очікувати суттєвого підвищення цін на нафту через об’єктивні причини суттєвого дисбалансу між попитом (що продовжує залишатись дуже низьким) та пропозицією (нафти на ринку більш, ніж достатньо: нафтові сховища – переповнені; танкери – заповнені та у більшості випадків – виконують функцію зберігання нафти, бо вивантажувати її немає куди).
Американські нафтодобувні компанії уклали угоди з Міністерством енергетики США щодо зберігання нафти в стратегічних сховищах. Угода включає зберігання до 23 млн. бар нафти протягом року, наразі – було доставлено понад 1,1 млн. бар. Варто зазначити, що обсяг стратегічних нафтових сховищ США розрахований на 713,5 млн. бар. нафти, наразі в них зберігається близько 635 млн. бар. нафти – це найбільший резерв нафти, що належить будь-якій державі світу.
Тим часом, Саудівська Аравія змогла суттєво потіснити конкурентів на європейському ринку у квітні поточного року. Суттєві знижки для багатьох європейських споживачів, що почали діяти з 1 квітня (-10$ від котирувань на нафту сорту Brent) дали змогу збільшити поставки саудівської нафти на європейський ринок у 2 рази відносно березня поточного року до 1,42 млн.т. Крім того, Саудівська Аравія купила на 1 млрд. дол. США акції європейських енергокомпаній, що також вплине на збільшення обсягів продажу.
Матеріал підготовлено экспертами управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ”.
Ознайомтеся з переліком послуг управління досліджень нафтогазопродуктів ДП “Держзовнішінформ” за посиланням http://bit.ly/2pmCa82