Європарламент ухвалив кліматичний закон, який передбачає досягнення вуглецевої нейтральності на території ЄС до 2050 року. Про це йдеться в повідомленні на сайті європейського органу.
«Європарламент схвалив закон про клімат, неофіційно узгоджений з державами – членами ЄС у квітні, 442 голосами проти 203 за 51 тих, хто утримався», – йдеться в заяві Європарламенту.
Ухвалення закону затверджує кліматичну мету ЄС щодо скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року, про яку раніше домовилися Європейська рада і Європарламент. До 2050 року ЄС має намір досягти вуглецевої нейтральності.
«Це дає європейським громадянам і підприємствам юридичну впевненість і передбачуваність, необхідну їм для планування цього переходу», – повідомив Європарламент.
Єврокомісія з 30 вересня 2023 року і кожні п’ять років буде оцінювати колективний прогрес, досягнутий усіма країнами ЄС, а також погоджувати заходи на шляху до досягнення вуглецевої нейтральності.
«Тепер ЄС має скоротити викиди в наступному десятилітті більше, ніж за попередні три десятиліття разом узяті. У нас є нові й більш амбітні цілі, які можуть сприяти тому, щоб більше країн активізували свої зусилля», – заявила євродепутат Джитте Гутланд.
«Прийнята мета, особливо на 2030 рік, є надзвичайно амбітною. У період з 1990 по 2020 рік ЄС скоротив викиди парникових газів на 25%. Тепер ми маємо скоротити їх на 30% лише за дев’ять років. Це означає, що необхідно не лише подвоїти, але більш ніж потроїти зусилля», – повідомив євродепутат Петер Лізе.
Європейський кліматичний закон має набрати чинності через 20 днів.
14 липня Єврокомісія має намір оприлюднити пакет законодавчих заходів під назвою Fit-for-55, які покликані сприяти досягненню кліматичної мети до 2030 року. До таких інструментів належить механізм Carbon Border Adjustment.
Нагадаємо, що за оцінкою міжнародної консалтингової компанії Roland Berger, європейські металурги мають інвестувати €100 млрд у перехід на «зелене» виробництво сталі до 2050 року.
gmk.center