Кабінет Міністрів України передав цілісний майновий комплекс державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального окислених руд» (КГЗКОР) зі сфери управління Міністерства економіки до сфери управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.
Це рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.
У пояснювальній записці до постанови зазначено, що вказане підприємство виступає єдиним виробником послуг з водопостачання та водовідведення для м. Долинська Кіровоградської області. Крім того, є необхідність продовжити роботи із забезпечення стійкого стану греблі з метою уникнути руйнування та затоплення 5 населених пунктів.
Згідно зі звітом віцепрем’єрміністра, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, КГЗКОРу в першому півріччі виділили з держбюджету 11,925 млн грн. Фінансування на 2021 рік для підприємства передбачено в розмірі 23,85 млн грн.
КГЗКОР проєктували для видобутку й переробки окисленої залізної руди з наявних відвалів Криворізького басейну з використанням передових сучасних технологій, і планували зробити одним з провідних постачальників залізорудного концентрату на внутрішній ринок України й на експорт.
Будівництво комбінату почалося ще в 1985 році як спільний проєкт СРСР, Румунії, Словаччини та інших країн. У 2007 році Румунія та Словаччина, основні партнери з будівництва, відмовилися від участі в проєкті та висловили бажання повернути свої інвестиції.
Як повідомляв раніше «Інтерфакс-Україна», посилаючись на дані ФДМ, заборгованість України за КГЗКОРом станом на 1 січня 2007 року перед Румунією становила $353 млн, Словаччиною – $115,1 млн, Болгарією – $1,4 млн, Німеччиною – $47,34 млн. Загальна заборгованість – $517,43 млн.
Загальний обсяг інвестицій, необхідних для завершення будівництва і введення в експлуатацію КГЗКОРу, за попередніми даними, тоді оцінювався у $800 млн.
gmk.center